Päivi Lipposen emämunaus!

Eroa Eduskunnasta!

Kansa vaatii sinua Päivi Lipponen eroamaan Eduskunnasta. IL: "Kansanedustaja Päivi Lipponen (sd) pyytää anteeksi, että syytti tiistaisessa blogissaan suomalaisten rasismia Tampereen tuhoisasta palosta.". Suomalaiset, ellei Lipponen ymmärrä erota Eduskunnasta, me autamme häntä seuraavissa vaaleissa siirtymään siviiliin häpeämään vauhtisokeuttaan.

Adressi: http://www.adressit.com/lipponen

11

306

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiitti Päivi.

      Päivin logiikka paljastui ikävästi.

      Suomalaisia vastaan ollaan heti oli todisteita tai ei.

      Hyh hyh...

      • Perse päivi

      • hyi poliitikot

        Päivi Lipposen tiettyjä piirejä nuoleskeleva kirjoitus tullaan ottamaan esiin joka käänteissä uudestaan ja uudestaan esimerkkinä epäisänmaallisesta oman pesän likaajasta. Täysin omien kuvitelmiensa varassa hän lietsoi vihaa suomalaisia piirejä kohtaan ja syyllisti omia kansalaisiaan maahanmuuttajien tekemästä törkeästä rikoksesta.

        Et ansaitse kenekään luottamusta, häpeä, jos osaat.


    • oppilailleen

      kuinka hän jäi historiaan aikamme bimboimpana, tyhmimpänä, ylimielisimpänä ym. kansanedustajana?

      "Lipponen on opettanut Eiran aikuislukiossa historiaa vuodesta 1994 alkaen."

      http://fi.wikipedia.org/wiki/Päivi_Lipponen

      • Sattuma-aulis

        Sillä meni veikkaus pieleen, aina ei voi voittaa jos avaa suunsa liian aikaisin, eikä luulo ole tiedon väärti.


    • meijän kukkahattu

      Nyt on raja ylitetty. Enää mokutukseen ei voi suhtautua vähättelevästi tai naureskellen.

      Minä vetoan ihmisiin, että me maltilliset suomalaiset sanoudumme irti tällaisesta sairaasta väkivallasta ja mokutuksesta.

      Poliisi on saanut viitteitä, että Tampereella tapahtunut ravintolan palo onkin tuhopoltto. Kaksi mustapukuista henkilöä oli poistunut ravintolasta ennen palon leviämistä. Ravintolasta palo levisi kerrostaloon ja aiheutti kolmen asukkaan kuoleman ja neljän vammautumisen.

      Kyseessä on törkeä tuhotyö, kuoleman tuottamus ja vamman tuottamus.
      Tahallaan aiheutettua paloa voi kutsua suorastaan murhapoltoksi.

      Haluaisin olla järjestämässä kunnon mielenosoitusta tai marssia murhapolttoja vastaan. Jossa ilmenisi joukkovoiman vahvuus. Tällaista toimintaa ei enää voida hyväksyä ja näin ajattelevia ihmisiä on VALTAVASTI. Liian paljon pahaa on maailmassa aiheutunut sen tähden, että ihmiset ovat olleet hiljaa.

      Varsin hyvin muistetaan kuinka 1930-luvulla Saksassa juuri näin ulkoparlamentaarisin toimin aiheutettiin pelkoa. Kyllä sielläkin toisaalta marssittiin. Siis hetkinen, minähän juuri ehdotin marssimista. Hmm?

      Nyt on osoitettava solidaarisuutta suomalaisia kohtaan.

    • Listaan

      Oli kyllä sellainen aivopieru Lipposelta, ettei tosikaan. Päivi Lipponen on vieläpä tohtori. Ei hyvää päivää.

      • Kunnon Mies

        Tyypillinen suomalainen naispoliitikko, kävelevä katastrofi.
        Miettikää nyt millaisia naisia meillä on mukana politiikassa? On Alhoa, Thorsia, Sinnemäki, Haloska, Holmlund, Brax, Kiviniemi, Jäätteenmäki ja monta, monta muuta, joiden pelkkä nimen kuuleminen saa voimaan pahoin.

        Vieläkö joku ihmettelee, miksi naisille maksetaan vähemmän? Tuollaisille ei pitäisi maksaa yhtään mitään, vaan antaa potkut perseelle joka ainoalle!


    • jatkolle

      Ei päiviä tarvi erottaa, hän itse aiheutti sen ettei jatka enää seuraavalle kaudelle. Hän yritti hyödyntää tampereen tuhopolttoa poliittisin tarkoitusperiin. Eli pyrki saamaan näkyvyyttä ja lisää ääniä tulevissa eduskuntavaaleissa.

      Toisin kävi. Lipponen putoaa tulevasta edustakunnasta.

      • PYÖVELI ADOLF

        KIVITYSTUOMIO!!!!
        KESKUSTORILLA KIVITETÄÄN HENGILTÄ!
        KUKA HEITTÄÄ EKAN KIVEN!???


      • PYÖVELI ADOLF kirjoitti:

        KIVITYSTUOMIO!!!!
        KESKUSTORILLA KIVITETÄÄN HENGILTÄ!
        KUKA HEITTÄÄ EKAN KIVEN!???

        ja demarit pyllistävät tavallisille suomalaisille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Puukotus Kajaanissa

      Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu
      Kajaani
      52
      1187
    2. Taas henkirikos

      Kuka lienee nyt asialla.
      Ilomantsi
      16
      825
    3. 68
      732
    4. Mitä söpö

      Mies mietit?
      Ikävä
      63
      725
    5. Miten uskallan sua nähdä

      Kun vaikutat suuttuneelta :(
      Ikävä
      47
      704
    6. Nainen, tässä olen kahden vaiheilla

      Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa
      Ikävä
      69
      688
    7. Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.

      Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.
      Ikävä
      131
      615
    8. Suloinen ja herkkä

      Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.
      Rakkaus ja rakastaminen
      31
      585
    9. Humalassa autolla ajo.

      Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.
      Suomussalmi
      9
      540
    10. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      510
    11. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      508
    12. Hyvää yötä hurmuri

      Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä
      Ikävä
      24
      473
    13. Hurja pako Kuhmossa

      19 vuotias kaahasi humalassa jalkakäytävälle tänään. Kuka mitä häh.
      Kuhmo
      4
      472
    14. Jäljitelmä Birginit

      Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �
      Kotimaiset julkkisjuorut
      104
      469
    15. Pitäisikö seksille asettaa huvivero?

      (ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen
      Sinkut
      113
      434
    16. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      16
      431
    17. Olet pelottava ilme vakavana

      Sitä alkaa ajatella äkkiä kaikenlaista. Synkkiäkin juttuja. Kai tässä oma mielikuvitus kun laukkaa. 🤔😳
      Ikävä
      26
      427
    18. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      36
      415
    19. Kaduttaako kun jätit vastaamatta

      Vai oliko tarkoitus satuttaa?
      Ikävä
      34
      404
    20. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      35
      399
    Aihe