Kansa vaatii sinua Päivi Lipponen eroamaan Eduskunnasta. IL: "Kansanedustaja Päivi Lipponen (sd) pyytää anteeksi, että syytti tiistaisessa blogissaan suomalaisten rasismia Tampereen tuhoisasta palosta.". Suomalaiset, ellei Lipponen ymmärrä erota Eduskunnasta, me autamme häntä seuraavissa vaaleissa siirtymään siviiliin häpeämään vauhtisokeuttaan.
Adressi: http://www.adressit.com/lipponen
Päivi Lipposen emämunaus!
11
293
Vastaukset
- Kiitti Päivi.
Päivin logiikka paljastui ikävästi.
Suomalaisia vastaan ollaan heti oli todisteita tai ei.
Hyh hyh...- Perse päivi
Järjestäkää se vitun rauhanmarssi http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010112512760102_uu.shtml
- hyi poliitikot
Päivi Lipposen tiettyjä piirejä nuoleskeleva kirjoitus tullaan ottamaan esiin joka käänteissä uudestaan ja uudestaan esimerkkinä epäisänmaallisesta oman pesän likaajasta. Täysin omien kuvitelmiensa varassa hän lietsoi vihaa suomalaisia piirejä kohtaan ja syyllisti omia kansalaisiaan maahanmuuttajien tekemästä törkeästä rikoksesta.
Et ansaitse kenekään luottamusta, häpeä, jos osaat.
- oppilailleen
kuinka hän jäi historiaan aikamme bimboimpana, tyhmimpänä, ylimielisimpänä ym. kansanedustajana?
"Lipponen on opettanut Eiran aikuislukiossa historiaa vuodesta 1994 alkaen."
http://fi.wikipedia.org/wiki/Päivi_Lipponen- Sattuma-aulis
Sillä meni veikkaus pieleen, aina ei voi voittaa jos avaa suunsa liian aikaisin, eikä luulo ole tiedon väärti.
- meijän kukkahattu
Nyt on raja ylitetty. Enää mokutukseen ei voi suhtautua vähättelevästi tai naureskellen.
Minä vetoan ihmisiin, että me maltilliset suomalaiset sanoudumme irti tällaisesta sairaasta väkivallasta ja mokutuksesta.
Poliisi on saanut viitteitä, että Tampereella tapahtunut ravintolan palo onkin tuhopoltto. Kaksi mustapukuista henkilöä oli poistunut ravintolasta ennen palon leviämistä. Ravintolasta palo levisi kerrostaloon ja aiheutti kolmen asukkaan kuoleman ja neljän vammautumisen.
Kyseessä on törkeä tuhotyö, kuoleman tuottamus ja vamman tuottamus.
Tahallaan aiheutettua paloa voi kutsua suorastaan murhapoltoksi.
Haluaisin olla järjestämässä kunnon mielenosoitusta tai marssia murhapolttoja vastaan. Jossa ilmenisi joukkovoiman vahvuus. Tällaista toimintaa ei enää voida hyväksyä ja näin ajattelevia ihmisiä on VALTAVASTI. Liian paljon pahaa on maailmassa aiheutunut sen tähden, että ihmiset ovat olleet hiljaa.
Varsin hyvin muistetaan kuinka 1930-luvulla Saksassa juuri näin ulkoparlamentaarisin toimin aiheutettiin pelkoa. Kyllä sielläkin toisaalta marssittiin. Siis hetkinen, minähän juuri ehdotin marssimista. Hmm?
Nyt on osoitettava solidaarisuutta suomalaisia kohtaan. - Listaan
Oli kyllä sellainen aivopieru Lipposelta, ettei tosikaan. Päivi Lipponen on vieläpä tohtori. Ei hyvää päivää.
- Kunnon Mies
Tyypillinen suomalainen naispoliitikko, kävelevä katastrofi.
Miettikää nyt millaisia naisia meillä on mukana politiikassa? On Alhoa, Thorsia, Sinnemäki, Haloska, Holmlund, Brax, Kiviniemi, Jäätteenmäki ja monta, monta muuta, joiden pelkkä nimen kuuleminen saa voimaan pahoin.
Vieläkö joku ihmettelee, miksi naisille maksetaan vähemmän? Tuollaisille ei pitäisi maksaa yhtään mitään, vaan antaa potkut perseelle joka ainoalle!
- jatkolle
Ei päiviä tarvi erottaa, hän itse aiheutti sen ettei jatka enää seuraavalle kaudelle. Hän yritti hyödyntää tampereen tuhopolttoa poliittisin tarkoitusperiin. Eli pyrki saamaan näkyvyyttä ja lisää ääniä tulevissa eduskuntavaaleissa.
Toisin kävi. Lipponen putoaa tulevasta edustakunnasta.- PYÖVELI ADOLF
KIVITYSTUOMIO!!!!
KESKUSTORILLA KIVITETÄÄN HENGILTÄ!
KUKA HEITTÄÄ EKAN KIVEN!??? PYÖVELI ADOLF kirjoitti:
KIVITYSTUOMIO!!!!
KESKUSTORILLA KIVITETÄÄN HENGILTÄ!
KUKA HEITTÄÄ EKAN KIVEN!???ja demarit pyllistävät tavallisille suomalaisille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit856020KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3195117Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202658Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei482599Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852831832Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1031669Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521- 1091497
seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1191402Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393