Poliisi tutkii väärin.

Tampereen ravintola palo on rasistinen rikos; tämän tiesi Päivi Lipponen heti tuoreeltaa, ennen kuin esitutkintaa oli edes saatu aloitettua.

Nyt kuitenkin Poliisi on tutkinut rikosta ihan väärin, julkisuuteen on levinnyt väärä tieto siitä että kyse ei oliskaan rasistinen rikos. Poliisin ylin johto on vaihdettava ja esitutkinta on aloitettava uudestaan.

Enstisen pääministerin puoliso Päivi Lipponen ei voi olla väärässä, Poliisin tehtävä on todistaa Se.

http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/198553.shtml

Rasismin vastaista taistelua ei voi jatkaa jos ei ole rasistisia rikoksia.

NINEL
6161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mitenköhän tuo jukkis Demareitten pyrkimys julistamaan rikoksen luonne ennen asian poliisitutkintaa vaikuttaa aikanaan tuomioistuimissa.

Kohu Pride-kulkueeseen sai ison haloon kun HALONEN julisti että kyse on kammottavasta rikoksesta.

Jos vertaa vaikkapa erikokousten häirintään tähtäävien mielenosoitusten tai vaikkapa VR-makasiinien polttajien kohteluun niin tapaus taisi saada suunnan jo ennen tutkinnan alkua.

On kai vain kauhulla odotettava millainen näytös oikeus siitä Prade-kulkueen häirinnästä kehkeytyy.

Ei Ihan Niin Ylpee

Äänestä
  • eduskunnassa käskevät tekemään "hinnalla millä hyvänsä" teosta suomalaisten tekemän?

    Entäs tämä, kun Joensuussa joku kirjoitti lehteen, miten joillakin pitäisi antaa oikeus ottaa ihminen "pakkohoitoon", jos omainen kokee lähimmäisensä jollakin tapaa rasittavaksi. Ei taida paikkoja riittää kaikille "persona non grata" pakkohoitopotilaille, kun valitsemaan valitaan mahdollisimman tyhmiä ihmisiä.
    Aika hurjalta kirjoitus tuntui, sillä käsittääkseni jokainen järkevä ihminen haluaa parantaa sairautensa, mutta kun siihen ei ole enää kaikilla edes oikeutta, tai ole varaa näihin pörssihintaisiin hoitoihin.

    Ei taida kirjoituksen laatinut henkilö elää tätä päivää eikä tiedä, minkälaisessa Suomessa elää. Ihmiset valittavat, kun eivät saa kunnon hoitoa ja toiset ovat viemässä pakkohoitoon. Se on Joensuun tapa hoitaa sairaita, tai on ollut sitä tähän saakka, joten millä järjellä hekin asioitaan ajattelevat?

    Äänestä

viimeksi nauraa. En olisi uskaltanut olla noin varma siitä, että kyseessä on suomalaisten tekemä tuhotyö. Antaahan poliisien selvittää asia. Jotenkin vain tuo teko... enpä sanokaan.

Äänestä

Eikö Halla-aho ollu käräjillä vastaavasta kirjoittelusta ?

Äänestä

siinä sitä juttua riittää kun on niin helvetin salaista asiaa.........

Äänestä

Se vain on erikoista, että juuriltaan SUOMALAINEN joutuu monesti rasismin kohteeksi..................Se vain ei ole kiinnostava aihe/keppihevonen yhdellekään poliitikolle / tärkeilijälle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ninel2010 kirjoitti:

Tampereen ravintola palo on rasistinen rikos; tämän tiesi Päivi Lipponen heti tuoreeltaa, ennen kuin esitutkintaa oli edes saatu aloitettua.

Nyt kuitenkin Poliisi on tutkinut rikosta ihan väärin, julkisuuteen on levinnyt väärä tieto siitä että kyse ei oliskaan rasistinen rikos. Poliisin ylin johto on vaihdettava ja esitutkinta on aloitettava uudestaan.

Enstisen pääministerin puoliso Päivi Lipponen ei voi olla väärässä, Poliisin tehtävä on todistaa Se.

http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/198553.shtml

Rasismin vastaista taistelua ei voi jatkaa jos ei ole rasistisia rikoksia.

NINEL

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu