Nyt jos koskaan on äänestäjän markkinat! Onhan se nähty mihin vie tie nykyisillä puolueilla,kansan hyväuskoisuus taas koetuksella ja kansa uskoo sitä samaa lässytystä VUODESTA TOISEEN ja mikään ei muutu!!!
Jos kansa haluaa muutosta nykymenoon,on ainoa vaihtoehto äänestää PERUSSUOMALAISIA! ja kannattaa ummistaa silmät medialta ,joita johtaa muut poliittiset ryhmät....siis ÄLÄ usko kaikkea mitä luet,vaan ota selvää! KIITOS!
Jos kansa haluaa muutosta nykymenoon,on ainoa vaihtoehto äänestää PERUSSUOMALAISIA! ja kannattaa ummistaa silmät medialta ,joita johtaa muut poliittiset ryhmät....siis ÄLÄ usko kaikkea mitä luet,vaan ota selvää! KIITOS!
Vastaukset 19
Vanhimmat
Internetin aikakaudella mm. RKP:n kusetus on entistä vaikeampaa.
Vanhat puolueet on ajettu selkä seinää vasten.
Nyt alkaa rökitys.
Puolue on ilmoittanut kannattavansa EU:ssa olemista ja on myös Nato myönteinen. Pitää äänestäjän muistaa jos haluaa muutosta, tulee äänestää sellaista puoluetta, joka edustaakin muutosta, myös teoissaan eikä pelkästään puheissaan. Esim. Itsenäisyyspuolue on selkeästi EI! EU:lle sanova.
Juuri näitä puolueita, jotka eivät kääntele takkejaan kuin tuuliviirit persut voidaan sanoa muutoksen tuojaksi. Joten älä tosiaan usko mitä populistit puhuu ota selvää ja käy vaikka katsomassa puolueohjelmaa www.ipu.fi sivustolta niin tiedät enemmän.
..saanut sellaista informaatiota, että PS kannattaisi EU:ta ja Natoa?
toihan on ihan VITSI! Kaikki PS:set on EU-VASTAISIA ja tajusivat alun alkaen sen et MITÄ USEAMPI KOKKI SEN KAMALAMPI SOPPA! Näen itse sen niin,että PERUSSUOMALAISET olivat kaukaa viisaita,MUTTA KUKAAN EI SILLOIN KUUNNELLUT!!! Tyhmiksi ja idiooteiksi koittavat leimata tämän ainoan puolueen,jolla on maalaisjärkeä ja tajua missä oikeasti mennään!
http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/perussuomalaiset-lopetti-eu-jasenyyden-vastustamisen/198379#comments
PERUSTATKO SÄ KAIKEN SUN MIELIPITEESI MEDIAN KIRJOITTELUUN????? MENE TORILLE JA OTA SELVÄÄ!!!
LEHDET(TOIMITTAJAT) KIRJOITTAA JA UUTISOI AINA JOS MAHDOLLISTA PERUSS VASTAISTA PROPAGANDAA!
OTTAKAA HYVÄT IHMISET SELVÄÄ ASIOISTA ENNENKUIN USKOTTE!!!!! ÄLÄ LUE LEHTIÄ VAAN TULE TORILLE JA KOHTAA IHAN ELÄVÄ PERUSSUOMALAINEN!
Ihan kiva.Heikompi uskoo sitä mitä lukee,viisaampi mitä kuulee tai luulee! kevättä kohti loska ja paska puolueesta toiseen lentää! MUTTA JYVÄT EROTTUU AKANOISTA:) JA onhan se jo selvää PERUSSUOMALAISET ON MEIDÄN KAIKKIEN PUOLUE!
on sekoittanut aika monen persun pään. Kummaa.
sairastuit anustappifobiaasi. Kauheaa!
Tulipa puheeksi naapurin kanssa politiikka, totesimme äänestävämme seuraavissa vaaleissa perusuomalaisia.
Meni muutama ääni kepulta. Saman olen havainnut aivan Suomen teollisuusjohtajien kannanotoista, yllättäen kannattavat perussuomalaisia, joten taitaa myös kokoomuksen haavi vuotaa.
Perusuomalaiset yhdistää kansan aatteista riippumatta.
ihan sama täälläpäin .meiän työporukassa kaikki on niin kypsii tälle nykypolitiikalle,halutaan ravistaa ja kunnolla. meille on muutes ihan sama saaks noi perussuomalaiset mitään aikaan,koska hyvin ei mee muutenkaan..yhtä ja samaa lässytystä vuodesta toiseen ja nyt kun vaalit lähestyy,niin voi tsiisus miten tyhminä valtapuolueet äänestäjiään pitää...
Nyt alkavat ihmiset tulla ulos kuorestaan, entiset kommarit, demarit, keput ja kokkarit, ovat löytäneet yhteisen viestikapulan. Sillä eihän maan asioita voida hoitaa näin, kuten nyt tehdään.
Perusuomalaisuudesta on kehittyvä mahtava kansanliike, joka haluaa, että asiat hoidetaan hyvällä talouden pidolla järkeä käyttäen. Pois kaikki suuruudenhulluus ja ruvetaan elämään tavallista suomalaista elämää, suomalaisten ehdoilla.
Persujen äänestäminen on sama,kuin kusis housuihin. Lämmittää vähän aikaa,
mutta sitten on vielä ankeammat olot.
Koko porukka on eri suuntaan poukkoilevia yksiajattelijoita.
Tämän jälkeen Suomi olisi kaaoksessa.
Sen on kannattamasi politiikka tehnyt. Toki perussuomalaiset aloittavat politiikan melko kokemattomana, ehkä onneksi. Voi tulla mutkia matkaan, mutta se murra tätä kansanliikettä joka nyt on syntynyt.
..................
Ihan sama miten se kulminoituu lopullisiksi ääniksi...kunhan saadaan jotain uutta ja freesiä tähän nykymeininkiin.Nyt kaikki valtapuolueet on näyttänyt jo monen vuoden ajan mitä ne on tai mitä ne ajaa.....EI OLE SELVINNYT ....joten turha vaatia Persuiltakaan mitään....OVAT VAIN RAIKAS TUULAHDUS....JA LUULEN KYLLÄ,ETTÄ SIELTÄ TULEE YLLÄTYS..POSITIIVINEN NYKYMEININKIIN! OTTAVAT AINAKIN IHMISEN HUOMIOON...KUUNTELEVAT,VAILLA YLPEYTTÄ. KIITOS.
Taidat olla käynyt peruskoulun perussuomalaisten puolueessa, kun et osaa enempää puolustella kantaasi.
Aika köykäistä porukkaa koko persujen sakki.
Nyt jo kuset housuissa.
Etten ole koskaan persu, mutta jouduin takkini kääntään, kun hallitusta kannattvat kuseksivat takin liepeet. Pitäs olla eis jonkinmoien demokratia tässä maassa.
Vaalit ovat ensi keväänä ja kansa puhuu silloin.
Joten tyydy vain siihen. Veikkaan,että persujen kannatus laskee jo ennen vaaleja.
Tyhjät tynnyrit kolisevat usei eniten!