Siis olen 35 -vuotias nainen ja jotakin virikkeitä kaipaisin. Löytyiskö mitään harrastusmahdollisuuksia Alajärven ympäristökunnista. Ehdotuksia, kiitos!
Mitä harrastuksia voisi harrastaa?
Tarinen
11327
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kuinka paljon on harrastuksia rajoittavia tekijöitä, kuten perhettä, rahapulaa jne.?
Ei perhettä, vapaa-aikaa runsaasti, jota päivätyö rajoittaa. Kaikki ehdotukset otetaan vastaan, omistan myös auton, jolla voi jopa ajaa :)
Haluatko liikuntaa, käsitöitä, musiikkia, vapaaehtoistyötä, ....? Vai mitä?
Liikuntareittejä yms. löytyy vaikkapa täältä:
http://www.jarvi-pohjanmaa.fi/Suomeksi/PALVELUT/Liikunta_ja_ulkoilu
Kulttuuriasioita löytyy esim. http://www.alajarvi.fi/Suomeksi/Kulttuuri/__la_Alajarvi
Ja kaikenlaisia kursseja esim. http://www.jlakeus.fi/
Menkijärveltä voi lentää. Talvella voi päntätä purjelentokirjan ja kesällä pääsee taivaan valtiaaksi.
Jos sinulla ei ole miestä, niin sellaisenkin voit hommata. Onnistuu myös talvella. :)
Joo, mä taidan sitten keskittyä miesjahtiin :DD Kun toi lentäminen ei onnistu, siis kun meikäläiset on kieltolistalla lentämiseen, sukeltamiseen, vr-tomintaan ja kaikkeen tommoseen mielenkiintoiseen.
Nyt täytyy sanoa, että putosin kärryiltä. Meinasin seuraavaksi ehdottaa Kuortaneen urheiluopiston mahdollisuuksien kartoitusta, mutta kaikki ei sitten olekaan mahdollista.
No, valitettavasti pieniä rajoitteita löytyy :( Lisäksi listaan myös riippulento. Niin ja itse henkilökohtaisesti inhoan korkeita paikkoja :)
Haluatko oikeasti harrastaa, vai oletko treffiseuran kaipuussa?? Siis kysyitkö tosissas? Justiinhan tuossa lueteltiin kaikki mahdollinen yhdessä viestissä.
http://www.jarvi-pohjanmaa.fi/Suomeksi/PALVELUT/Liikunta_ja_ulkoilu
http://www.alajarvi.fi/Suomeksi/Kulttuuri/__la_Alajarvi
http://www.jlakeus.fi/
rastuksia luetelko, jos nainen haluaa munaa, se laskettakoon hänelle eduksi.
Kiitos linkeistä, katselen ne läpi, jos jotakin löytyisi :) Hei, ei elämä saa olla liian tiukkapipoista.
Jos olet treffiseuraa etsimässä, niin kerro ihmeessä.
t: 37-vuotias sinkkumies läheltä Alajärveä