micro x3

joka öljyn vaihdos

käyttänyt aina.. seuraavat 5v ja niin ,,uudessakin autossa:: ja niin lähtee käymään kuin kesäkelillä ja
ja käy hiljaa,,Jokainen saa uskooooo mitä haluuuuu;;

6

995

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 432532

      että onko tuosta mitään todisteita että se auttaisi? Taitaa kyllä aika monen muunkin, jotka eivät käytä lisäaineita, auto lähteä hyvin käyntiin ja käydä hiljaisesti.

    • 000000000000

      mitää en oo ottanu, silti on hyvin menny

    • vvvgx

      Niinhän se on että se on uskon asia auttaakko se vai ei, jos oikein haluaa uskoa että se auttaa niin mikäs siinä. Mutta kannattaisko sun mennä puhumaan tästä uskonnot-palstalle ja kirjoitella tänne vasta kun sulla on fyysisiä todisteita tuon hyödystä.

    • Yliherkkä

      Minulla on myönteisiä kokemuksia, sillä moottorin käynti muuttui hieman pehmeämmäksi, nyt kun hankin kakkosauton niin ajatus on laittaa myös tähän micro x3:sta.
      Voitelulla on paljon suurempi merkitys kuin yleensä ajatellaankaan ja koska olen yliherkkä seuraamaan moottorin toimintoja voitelun saralla, sillä kokemusta on myös siinä ettei ole saman tekevää mitä öljyä moottorissaan käyttää, kun nuo api luokitukset eivät kerro koko totuutta, kun ennen 2000 luvun valmisteisiin kuuluu eri öljy kuin 2000 luvun moottoriin. Kyllä autonvalmistajakin tietää tämän "henkimaailman homman" et hihnalta lähteviin uusiin moottoreihin sopii toisen tehtaan öljy paremmin kuin et samaa laitettaisiin molempiin, vaikkakin tehtaalla ei monien öljyvalmistajien tuotteita käytetäkään.
      Micro x3 ja tätä ennen micro x2 lisäainetta olen käyttäny ennen 2000 luvun valmistetuissa moottoreissa sillä ajatuksella et kuluminen korjaantuisi micro x tuotteella ja moottori toimisi minun käytön ajan moitteetta, näin on tapahtunutkin. Jos verrataan 200000 km ajetun moottorin kulumista uuteen moottoriin, niin kulumista on tapahtunut sadasosa milleissä tai tuhannesosassa millissä ja se mikä jo kolisee ei öljyn lisäaineilla korjaannu kun kulumista on silloin jo millin kymmenyksiä.

      • öljyruisku

        täyttä paskaa kovettaa stefat


    • Anonyymi

      Aina käytän tuota

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1569
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      72
      1370
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      219
      1332
    4. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      231
      1291
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1100
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1059
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1019
    8. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      973
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      89
      950
    10. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      848
    Aihe