Pakko poistuu,mutta

Ei minua haittaa vaikka Ruotsinkieliset puhuvat vain Ruotsia,toivon ettei heidän tarvitse opetella yhtään Suomea pakosti.Kyllä tässä maassa voidaan elää rinnakkain ilman suurempia riitoja eikä kukaan kuole nälkään.
298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olisipa asia noin yksinkertainen. Surut haluavat suomalaisten opettelevan ruotsia kostoksi siitä, että heidän pitää opetella suomea eli maan pääkieltä.

Äänestä
  • Minä olen täysin alkuperäinen Suomenkielinen ja en puhu kuin sanan tai kaksi Ruotsia

    Me ollaan täysin erillaisia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kärpäsestä härkänen kirjoitti:

Ei minua haittaa vaikka Ruotsinkieliset puhuvat vain Ruotsia,toivon ettei heidän tarvitse opetella yhtään Suomea pakosti.Kyllä tässä maassa voidaan elää rinnakkain ilman suurempia riitoja eikä kukaan kuole nälkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu