Veronpalautukset

Hei!

En ole ilmoittanut tilinumeroani, joten saanko noudettua veronpalautukset Nordean konttorista heti 3.12 vai viivästyykö rahojen saanti? Olisin kiitollinen asiallisesta vastauksesta.
4370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

"Palautukset voi lunastaa Nordean konttoreista 8., 9. ja 10.12.2010 alkaen. Palautukset on lunastettavissa sen jälkeen, kun asiakas on saanut pankin lähettämän maksuosoituksen, jossa maksamispäivä ilmoitetaan.

Maksuosoitus kannattaa ottaa mukaan pankkiin – näin palvelu sujuu nopeammin.

Veronpalautuksia maksetaan kaikissa Nordean kassapalvelukonttoreissa:"
http://www.nordea.fi/Tietoa Nordeasta/Tilinumerottomat veronpalautukset Nordeasta/818982.html

Äänestä
  • Kiitos vastauksista!

    Äänestä

Miksi et ilmoittanut tilinumeroa?onko rahanpesu mieles vai veronpalautuksien veronkierto :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


barapengar kirjoitti:

Hei!

En ole ilmoittanut tilinumeroani, joten saanko noudettua veronpalautukset Nordean konttorista heti 3.12 vai viivästyykö rahojen saanti? Olisin kiitollinen asiallisesta vastauksesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu