Paetaan kameroita ja vältellään kysymyksiä,
niinku Uuuspaavalniemi
niinku Uuuspaavalniemi
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Taisi tullakin persuille Paavalista taakka eikä pelastus. Rötösherrat kiikkiin, rötösherrat kiikkiin, liikaa on jo hallirahaa viety kansan piikkiin!
LOL
siinäkö on "talousneron" resepti Suomen pelastamiseen ?
ottaisitte puoli miljoonaa, jos ilmaista rahaa tyrkytetään. Minäkin ottaisin ja enemmänkin kelpaisi, sillä olisihan sillä jo mukava edustaa vaikka kansaa, kuten tapana on.
Kepulainen
HAHAHHAHAHAJOTTAA tollanen pelleily. Ettekö ymmärrä että tämä on vaalipropagandaa pahimillaan. Kyllä he ovat sen tienneet että kyseiset rahat eivät ole menneet tarkoitettuun kohteeseen. Minua vaan huvittaa ihan mielettömästi, miten tuo asia näin yhtäkkiä seitsemän vuoden päästä tuodaan vaalien alla julkisuuteen. Sitäpaitsi Uusis oli tuen saadessaan vielä KEPULAINEN:D Tämä on vaan merkki siitä että Kiviniemi, Katainen ja Urpilainen ovat kumppaneineen pelästyneet PS:sän kasvanutta kannatusta.
Minä en ole vielä unohtanut vaalirahakohua ja paskamaista EU ja talous politiikkaa. Minä en ole myöskään unohtanut tyhjiä lupauksia viimeiseltä 12 v. ajalta. SDP voi painua, no just sinne 100 000 uuden työpaikkansa kanssa. Kokoomuksen piti ajaa työnantajien asiaa mutta se ajoikin johtajien etuuksia. Ja sitten rakas keskusta, paha sanoo ku tuntuu et ne ei oo saanu mitää aikaseks. Lisäksi jos yksikin näistä saa suurimman puolueen tittelin niin hallitupuolueet tuleva olemaa KEPU, SDP ja KOKOOMUS. Näin saadaan aikaan heikko oppositio, jonka arvostelumahdollisuudet ovat heikot.
And they shitted in their pants
kupla aukeaa kuin Uusiksen vetoketju
Kansaa ei petetä, vaaliuurnilla.
Voihan luutaakka
kun meille tuli taakka,..
persujen vaalitappiolaulu ;D
Miksihän asia otetaan esiin vasta kun paavalniemi hyppäsi persuille? Revitään kaikki negatiiviset uutiset esiin. Muilla puolueilla niitä riittää läjäkaupalla. Raukkamaiset puolueet eivät persupelossaan keksi muuta puolustuskeinoa kuin mustamaalaus. Muistuttaisin, että Kokoomus hyväksyi juuri puolen miljardin irlantitakuut kysymättä muiden mielipidettä. Se on uutinen ja rahan perseeseen työntämistä
että on ollut yhtä vakuuttava kuin isometsä "pohjoisen rehti mies".
Kepu pettää aina. Ja yhä jotkut kannattavat kepua.
kun kakka lentää silmille