Kysymys tänne kirjoittelijoille

Keitä ovat nämä tuntemattomat suuruudet, joita täällä ylistetään, eli Olavi Mäenpää, Seppo Lehto, Väinö Kuisma ja Pekka Siitoin? Eivät kerro minulle mitään. Onko kyse jostakin isänmaallisuuspalstan sisäpiirivitsistä? Oikeita poliitikkojahan nuo ei ole, eihän?
2404
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suomen edesmennyt valtakunnanjohtaja Pekka Siitoin oli todellinen suurmies.

Ja Seppo Lehto on kyllä oikea poliitikko.

Äänestä

suomalaisia natseja ne ovat :(

kyllä sitä voi olla isänmaallinen
ilman että natsiksi pitää ryhtyä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kyselijä kirjoitti:

Keitä ovat nämä tuntemattomat suuruudet, joita täällä ylistetään, eli Olavi Mäenpää, Seppo Lehto, Väinö Kuisma ja Pekka Siitoin? Eivät kerro minulle mitään. Onko kyse jostakin isänmaallisuuspalstan sisäpiirivitsistä? Oikeita poliitikkojahan nuo ei ole, eihän?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu