Terho hiljensi propelleripellen?

Suomalaisuuden Liiton nykyinen puheenjohtaja oli puhelias ja antoi yllättävän positiivisen kuvan itsestään. Sanoiko Terho Talalle että tämä on jo tehnyt tarpeeksi hallaa liitolle ja kehotti Talaa olemaan hiljaa koska ei Tala tehnyt paljon muuta kuin imi peukkojaan?
2140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Terho halaili hurrihomoa lopussa ikään kuin olisi luovutusvoiton antanut. Tala todellakin oli eunokki ja istui siellä tyhjänpanttina. Jos nämä on suomenkielen puollustajat verrattuna aggressiivisiin ja kiivaisiin svekkomaaneihin niin ei hyvältä näytä.

Äänestä
  • Ei härskien huutajien puoli voita keskustelua suuren yleisön silmissä. Svekot aliarvioivat suomalaisten harkintakyvyn ja ymmärryksen.

    Päällehuutaminen tuo tuskin koskaan ¨mitään sympatiaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


4+5 kirjoitti:

Suomalaisuuden Liiton nykyinen puheenjohtaja oli puhelias ja antoi yllättävän positiivisen kuvan itsestään. Sanoiko Terho Talalle että tämä on jo tehnyt tarpeeksi hallaa liitolle ja kehotti Talaa olemaan hiljaa koska ei Tala tehnyt paljon muuta kuin imi peukkojaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu