Atuubissa pakkoruotsin kannattajille, 95% palautteesta on murskaavaa ja negatiivista pakkoruotsia ja sen puolustajia vastaan, varsinkin Nylanderin, Storgårdin, Hetemaj´n ja Furuhjemin ja osittain Olkinuoran ylimielisen käytöksen ja huutamisen takia 80% äänessä!, vain Albäck ja Melin olivat ruotsinkielisistä asiallisia! Tämä ilta vain tarkoittaa että pakkoruotsia ja sen kannattajia inhotaan yhä enemmän Suomen kansan parissa! Taas tuli Pyrrhoksen voitto pakkoruotsittajille ja Persujen kannatus nousee!
MURSKAAVAT ARVOSTELUT!!!
minäkiitän
5181
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Päällehuutajien ja kuuntelemaan kieltäytyvien voitto on tosiaan päällehuutajien ja kuuntelemaan kieltäytyvien voitto - leimaa koko kansanosan eikä tuo yhtään goodwilliä suomenkieliseltä puolelta.
Tärkeintä on se, että pakkoruotsiteema pysyy esillä Pelkästään se riittää sen loppumiseen, koska sitä ei voi järkevästi puolustaa.
Tuo eilinen ja tänään uusintana esitetty pakkoruotsi-ilta TV2:ssa on jälleen uusi iso naula pakkoruotsin ja keinotekoisen virallisen kaksikielisyyden arkkuun. Nettikeskustelu A-tuubissa kertoo kansan tunnelmista - enkä yhtään ihmettele.
Nyt vain odotellaan paistin kypsymistä ja lisätään pökköä pesään!
Varsinkin Heikki Talaa pelättiin. Heikin yritys ilmoittaa kokoomuksen puoluekokouksen päätöksestä pakkoruotsin poistamiseksi, ylihuudettiin toimittajakaksikion voimin.
Pakkoruotsia ei kuitenkaan ylläpidetä huutoäänestyksellä!
puolueellisia. 2/3 ajasta puhui pakkoruotsittaja seikkaperäisesti ja laveasti. Vastustajille annettiin nihkeästi puheenvuoroja, eikä pakkoruotsittajien päällehuuteluihin otettu jämäkkää kantaa. Ylhäältäkö oli tullut selvät ohjeet?