Irlannin lainojen takaaminen

Kyllä pitää olla vakuustakaus, eli vastinetta riskinotolle. Irlannilla on omaisuutta. Ja takaajan on otettava valvontavalta takauksen vastapainoksi. Että silleen.
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=393688
287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kiviniemi, kerro Suomen kansalle selkokielellä, miten apu Irlannille auttaa Suomea, asia jota toitotat joka tuutissa " ratkaisu on Suomen kansan etu". Kerro meille, mikä on se etu joka vie miljardin taas meidän rahoista! Onko niin, että kaveripiirisistäsi joku nämä "isot" sijoittajat ovat sijoittaneet rahaa Irlantiin ja nyt on tarkoitus pelastaa näiden sijoittajien rahat...jossain luki että Suomesta on sijoitettu Irlantiin miljardi, meneekö se näin? Saatko jotkut bonukset tästä itsellesi?- tälläkin hallituksen tempulla taas äänet ropisee Soinin laariin.

Niin 1.5 miljardia euroa suomalaiset , pankit ,vakuutusyhtiöt,rikkaat sijoittaneet rahaa ja tällä vaan pelastetaan rikkaiten sijoittajien omaisuus.Maksu tulee meille duunari veronmaksajille kun nyt ollaan jo muutenkin köyhiä.

Äänestä

myönsi sen joten voit unohtaa takuut. Kataisella oli lukion suppean matikassa 6 joten ei ole älyllä pilattu vaikka onkin parasta mitä
Kokoomuksesta löytyy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tarzan bundolo kirjoitti:

Kyllä pitää olla vakuustakaus, eli vastinetta riskinotolle. Irlannilla on omaisuutta. Ja takaajan on otettava valvontavalta takauksen vastapainoksi. Että silleen.
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=393688

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu