Lipponen: "Pakkovirkkaus tilalle,jos ei ruotsia"

Lipponen on esiintynyt Ruotsissa ja esittänyt siellä, että Suomen peruskouluun on ehdolla pakkoruotsin tilalle pakkovirkkaus. Lipposriepu on jetlagissä sekoittanut Virkkusen ja virkkauksen.

Henrik Meinander(rkp, fondihistorioitsija) on aivan pöllamystynyt, koska hän ehdottaa pakkoruotsin vaihtoehdoksi pakkovenäjää.

Hallitus taas harjoittaa asiasta pakkohiljaisuutta.
6132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Osa vuoden maahanmuuttajanaisista on jo kommentoinut asiaa, että "Virkkaus on kyllä vaihtoehto."
Virkkunen on koko ajan halunnut pakkoratsastusta.
Pakkoruotsih...at kannattavat.

Äänestä

Paavo toisti tuon onnettoman pakkomatematiikka-argumentin. Hän on joko typerä tai epärehellinen. Veikkaan jälkimmäistä.

Äänestä

Taasko se iso paskasäkki siellä Ruotsissa on ollut? Ketään uhkaillut vessajonoissa.

Äänestä
  • muuta pysyvästi Ruotsiin? Hänhän on sanonut tuntevansa itsensä 3/4 ruotsalaiseksi.

    Äänestä

jos siis häntä yhtään kiinnostaa puoleensa kannatus vaaleissa.

Äänestä
  • Millä konstilla Urpilainen voisi Lipposen hiljentää,sehän oli LIpponen joka hänen valitsi
    perintöprinsessaksi kun ei kehdannut heti Päivi nimittää,mutta haaveissa tietysti on.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


valtiomiespuhetta kirjoitti:

Lipponen on esiintynyt Ruotsissa ja esittänyt siellä, että Suomen peruskouluun on ehdolla pakkoruotsin tilalle pakkovirkkaus. Lipposriepu on jetlagissä sekoittanut Virkkusen ja virkkauksen.

Henrik Meinander(rkp, fondihistorioitsija) on aivan pöllamystynyt, koska hän ehdottaa pakkoruotsin vaihtoehdoksi pakkovenäjää.

Hallitus taas harjoittaa asiasta pakkohiljaisuutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu