8.11 alkoi työt. Ensimmäisen päivän olin paikalla, jäin sitten sairaslomalle 22.11 asti. Taas päivän töissä, vajaat pari viikkoa saikkua. Maanantaina pitäisi taas vaivautua töihin. Saas nähdä millainen ilme pomolla on kun hyvinkin mahdollisesti lähden. Palkka on juossut nämä viikot, mutta työpanostani se ei ole juurikaan saanut nauttia.
Mulkku mikä mulkku. Kannattaisi yrittäjän seuraavan kerran sen miettiä millaisen vaikutelman itsestään antaa työhaastattelussa.
Mulkku mikä mulkku. Kannattaisi yrittäjän seuraavan kerran sen miettiä millaisen vaikutelman itsestään antaa työhaastattelussa.
Vastaukset 4
Vanhimmat
". Kannattaisi yrittäjän seuraavan kerran sen miettiä millaisen vaikutelman itsestään antaa työhaastattelussa. "
Veikkaan että se ajattelee susta samaa....
> 8.11 alkoi työt. Ensimmäisen päivän olin paikalla, jäin sitten sairaslomalle 22.11 asti.
> Taas päivän töissä, vajaat pari viikkoa saikkua. Maanantaina pitäisi taas vaivautua töihin.
Mitenkäs sulla se 3 kk koeaika meni duunissa? Väitätkö jaksaneesi sen ajan kuitenkin painaa täysillä ja sairastelematta vai?
Nimittäin täysin lusmuuntuneet ihmiset ovat jo vähän kuin täysin alkoholisoituneetkin, aineista ei pystytä olemaan erossa edes viikkoa tai paria. Lusmu ei pysty olemaan 3 kk aikaa töissä niin ettei vähänkään kokeneempi työnantaja sinä aikana jo "haistaisi" palaneen käryä.
Ei muuta kuin koeaikana kavion kuvaa persuuksille tällaiselle, ja selityksenä että "kemiat eivät kohdanneet".
> Saas nähdä millainen ilme pomolla on kun hyvinkin mahdollisesti lähden.
Tuskin olet minnekään sieltä lähdössä jos noin lusmuillen saat palkkaa vähällä tekemisellä nostettua. Työnantaja todennäköisesti joutuu siivoamaan sinut pellolle muille keinoin. Tuotannollisilla ja taloudellisilla syillä lähtöaika on vain muutamia viikkoja.
Uutta hemmoa ei lakien mukaan toimien saada tilallesi TEL-työsuhteeseen heti paikalla. Mutta ei hätää, sillä Työvoiman vuokrausfirmoilta työsuorituksen ostamalla saa tekemishaluisia ja terveitä kavereita tilalle viikossa.
> Palkka on juossut nämä viikot, mutta työpanostani se ei ole juurikaan saanut nauttia.
Etkä sinäkään siinä kovin kauaa nautiskele. Loiset on pakko siivota yrityksen riesoilta ja helmoista pois, näin ne karut talouden tosiasiat vain sanovat.
.
Olet niin dorka, ettei sinua kukaan ottaisi edes minuutiksi työhön. Saitko veronpalautuksia työttömyystuestasi muutaman euron, että voit provoilla keskaripäissäsi.
Olipas huono trolli...ei kukaan työnantaja tuollaista hyväksyisi. Koeaika on sitäpaitsi 4kk ja jos yrittäjällä on ollut yhtään järkeä on hänen vakuutuksensa senlainen, ettei 9 päivän jälkeen maksa sairaslomailu yrittäjälle mitään...eli trolli mikä trolli