Se on aika ihmeellistä, että rkp:läisille

opiskelijoille avautuu tällaisia työpaikkoja ilman minkäänlaista loppututkintoa. Eva Biaudet hyvä esimerkki ja luultavasti Mikaela Nylanderillekin avautuu suojatyöpaikka kun poliittinen ura tyssää RKP:n uloslentoon edukunnasta!
170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Varmin tapa edetä Suomessa on tunnustautua svekoksi jo ajoissa. Jos on vielä suru, niin se on bonusta. Keinotekoinen kaksikielisyys on etuilujärjestelmä ja siksi sitä niin raivokkaasti puolustetaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


45 kirjoitti:

opiskelijoille avautuu tällaisia työpaikkoja ilman minkäänlaista loppututkintoa. Eva Biaudet hyvä esimerkki ja luultavasti Mikaela Nylanderillekin avautuu suojatyöpaikka kun poliittinen ura tyssää RKP:n uloslentoon edukunnasta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu