Murha-marski oli melkoisen kova tyyppi ollakseen Swedupelle?
Kaksi suurriistankaatajaa kohtaavat toisensa:
http://www.youtube.com/watch?v=U5AGaVNR3zE&feature=related
Miten se meidän Tawja Ywipääwwikön ewillissota hommien kanssa olikaan?
Se murha-marski oli kova
7
125
Vastaukset
- Nolottaa..
että Suomi veljeili saksalaisten kanssa toisessa maailmansodassa. HÄVETTÄÄ IHAN !!
- nyt ?
?
- yksityisyrittäjä
Taistelimme yhdessä bolsevishmia vastaan.Ei mitään hävettävää ! Sotasyyllisyystuomiot heti nurin ! Waffenbruderschaft=aseveljeys !
yksityisyrittäjä kirjoitti:
Taistelimme yhdessä bolsevishmia vastaan.Ei mitään hävettävää ! Sotasyyllisyystuomiot heti nurin ! Waffenbruderschaft=aseveljeys !
Ilman saksaahan polsut olisivat tulleet atlannin rannalle kevyesti,olisikohan eurooppa vieläkin kommunismin ikeen alla jos koko manner olisi joutunut Stalinin valan alle.
Amerikkahan auttoi venäjää minkä kykeni,no,voittajathan sitten miehittivät tän euroopan mutta onneksi Suomi osasi "suomettua"ettei tänne tullut sen paremmin varsovan liiton eikä naton armeijaa pitämään komentoa.
Ajatellaan tilannetta jos koko europpa plisi joutunut venäläisten käsiin,,mikään tiedoitusväline ei olisi tuonut mitään tietoa tästä lännen elämästä,ei olis nähty väiskin lihatiskejä eikä muuta porvarillista hapatusta mistään suunnasta,onhan se vielä tuolla pohjoiskoreassa nähtävissä mitä se stalinin oppi tehoaa.- Torsti Antero
vakker kirjoitti:
Ilman saksaahan polsut olisivat tulleet atlannin rannalle kevyesti,olisikohan eurooppa vieläkin kommunismin ikeen alla jos koko manner olisi joutunut Stalinin valan alle.
Amerikkahan auttoi venäjää minkä kykeni,no,voittajathan sitten miehittivät tän euroopan mutta onneksi Suomi osasi "suomettua"ettei tänne tullut sen paremmin varsovan liiton eikä naton armeijaa pitämään komentoa.
Ajatellaan tilannetta jos koko europpa plisi joutunut venäläisten käsiin,,mikään tiedoitusväline ei olisi tuonut mitään tietoa tästä lännen elämästä,ei olis nähty väiskin lihatiskejä eikä muuta porvarillista hapatusta mistään suunnasta,onhan se vielä tuolla pohjoiskoreassa nähtävissä mitä se stalinin oppi tehoaa.juutalais-bolsheviikkeja venäjälle järjesti, vallankumousta suorittamaan. Älä sinä jutstkun nuolija, puhu mitään, jos et ymmärrä kokonaisuuksia. Saksan tarkoitus oli voittaa ensimmäinen maalimansota. Siksi Venäjä piti saada sekaisin. Vallankumouksen saivat aikaan, mutta molemmat sodat hävisi, kuten asiallista olikin. Maailmassa kun tupaa oikeus ja rehellisyys, ennemmin täi myöhemmin voittamaan.
- Part I
Twja ywitti muuttaa ja kääntää asioita ja kewtoi että Suomi kävi ewiwwissotaa. Eli siis me kävimme sotaa itseksemme ilman Deutsclandia. Venäläiset upseerit ei tykänneet Tawjan ehdotuksesta:
http://www.youtube.com/watch?v=R2sETRJHipc&NR=1- TAI MAASTA POIS!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753567
- 622684
- 812587
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582408Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1912337Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2452019- 421893
- 441749
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t151461EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1491408