Jollakin välähtänyt

Siellä on jollakin välähtänyt tossa Soneran idea10 kisassa... Oltii kavereiden kanssa ostamassa kaikki läppäreitä ku lähetään vaihtoon ja kyseltii itekki maahantuojalta halvemmalla, mutta maahantuoja ei innostunu ku oli vain 4 tilaajaa.

http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Idea10-Nettiporkkana/170142209686317
2460
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Maahantuoja ei halua tiputtaa välikättä (vähittäiskauppiasta) pois myyntiketjusta. Tämä siksi, että tämä vähittäiskauppias hoitaa asiakaspalvelun. Maahantuojalla ei tällaiseen ole kiinnostusta. Usein vähittäismyynti hoitaa myös takuuasiat "heti".

Ei tule onnistumaan, vaikka kuinka ideaasi täällä luukutat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pöyhis_86 kirjoitti:

Siellä on jollakin välähtänyt tossa Soneran idea10 kisassa... Oltii kavereiden kanssa ostamassa kaikki läppäreitä ku lähetään vaihtoon ja kyseltii itekki maahantuojalta halvemmalla, mutta maahantuoja ei innostunu ku oli vain 4 tilaajaa.

http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Idea10-Nettiporkkana/170142209686317

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu