http://go.yle.fi/go/e/main_news_important_block-module/http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2010/12/etelaan_uutta_lunta_jopa_20_senttia_2197568.html
Keli on jälleen erittäin huono! jättäkää suosiolla ne jubbi bemarinne kotiin ja menkää ratikoilla ja muilla yleisillä kulkuneuvoilla kaupungille ! Peltisepillä on kädet täynnä työtä, jo entistenkin kaahaustenne ja kolarointinne jäljiltä !
Late Lapista.
Keli on jälleen erittäin huono! jättäkää suosiolla ne jubbi bemarinne kotiin ja menkää ratikoilla ja muilla yleisillä kulkuneuvoilla kaupungille ! Peltisepillä on kädet täynnä työtä, jo entistenkin kaahaustenne ja kolarointinne jäljiltä !
Late Lapista.
Vastaukset 37
Vanhimmat
nussimaan niitä poroja äläkä täällä yritä viisastella
vittu tää tyyppi on super juntti ja urpo
Taisit mällätä jo bemarisi kun noin ottaa aivoon ! Menikö pahastikin linkkuun, ja oliko vakuutukset kunnossa ? D D D D D !
Late Lapista.
UUSI SADE....Hukkuu lumeen ....TULE LATE LUMI TÖIHIN::::Aurat on menneet läpi yön.valot vilkkuu....VALKOINEN JOULU AINAKIN ON:
Kattelin tossa ikkunasta ... ne on aurannu jo kaikki tiet täällä kotikaupunginosassa. Näyttää talonmieskin siistineen jalkakäytävälle kulkuväylät.
Viimevuotisen jäljiltä näyttää olevan homma hanskassa. Ei hätää Late. Vähän pelkään noiden Vantaalta ja Espoosta kaupunkiin tulevien työmatkalaisien puolesta. Vantaalta tulevat Opeleilla ja VW:llä, Espoosta Linconilla ja Chryslereillä. Stadissa tietenkin ajetaan Bemulla.
Onkos porot syötetty?
puolijauho pösilö, joka hekumoi toisten onnettomuuksilla, ei muuta tekemistä pätee vaan täällä.
tierat vain lentelee. Vaikkei ole joka nurkkaa, lumesta kolattukkaan.
Ja moottorikelkalla.
Nämä ohjeeni on tarkoitettu juuri sinunkaltaisille hesalaisille, jotka repivät verkkatakkinsa hihat, pienimmästäkin viittauksesta tyhmyyteenne ja osaamattomuuteenne ! Autoilu ei ole sinun kaltaistesi poikasten vahvimpia puolia, sillä liikenteessä ei saa hermostua, eikä polttaa "proppujaan"!
Late Lapista. Maltilliset Mersuilijat Ry !
Teillä näyttäisi ylen uutisten mukaan tosiaan olevan ennemmän lunta kuin täällä Lapissa, teillä on 45cm Lapissa keskimäärin 25 cm, ja meillä tässä Euro Cityssä vain 15-20 cm!
Laitakaa ne somput lumilapionvarteen, joutavat nekin jotakin tekemään leipänsä eteen !
Late Lapista.
mun bemari on kunnossa mutta vtuttaa tollaiset urpot kuin sä.
Oot täällä aukomassa päätäsi kokoajan eikä mitään asiaa koskaan.
PIDÄ HUOLI OMISTA ASIOISTA JUNTTI
Nämä ohjeeni on tarkoitettu juuri sinunkaltaisille hesalaisille, jotka repivät verkkatakkinsa hihat, pienimmästäkin viittauksesta tyhmyyteenne ja osaamattomuuteenne ! Autoilu ei ole sinun kaltaistesi poikasten vahvimpia puolia, sillä liikenteessä ei saa hermostua, eikä polttaa "proppujaan"!
Late Lapista. Maltilliset Mersuilijat Ry !
Ei , Late se ei ole sopivaa vieraita ,eikä eritoten kunniavieraita ahistella lumi , eikä muihinkaan töihin !
Eihän sitä tehä täällä pohjolassakaa !
ette ole yksin murheinenne. Toisilla menee vielä huonommin.
http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/2010/12/1237010/sadat-skottiautoilijat-yopyivat-eilisyona-ajoneuvoissaan
Siltähän tuo näyttää joo.
Siellä Torniossa on niin vähän katuja mitä aurata. Ja tilaa mihin kuskata lumet. Täällä Helsingissä ei tuolta keskustasta kovin nopeasti ja halvalla niitä kinoksia ajeta 30 kilometrin päähän kuorma-autoilla. Vaikka vieressä on meri mihin minun mielestä voisi hyvin kipata, mutta enää ei kipata.
lumia heitellä.Niin on luonnonsuojelija tätit sanoneet. Vaan ne on kerättävä kasoihin maalle, joita sitten sulatellaan pitkin kesää. Viime kesänä tosin ei ehditty kaikkia sulattaa, kun ei ollut ihan tarpeeksi kuuma kesä.
Mennä talvena ne kyllä ajettiin mereen !
Late Lapista.
Lapissa kaikki on suurta, kirjaimetkin. Repikää siitä.
http://omakaupunki.hs.fi/paakaupunkiseutu/uutiset/bussiliikenne_jumissa_lumipyryn_takia-katso_kuvat/?ref=tf_iOKboksi_p1
Nyt eivät hesassa kulje enään ne suuret bussitkaan, käväiskää vuokraamassa Lapista poroja sekä pulkkia, jotta pääsette niihin oopperohinne ja teattereihinne, jotka mekin täältä Lapista käsin rahoitimme ja rakensimme teille! Mutta koettakaa maksaa ne lippunne itse sinne oopperohin, teattereihin ja musiikkitaloihinne, niitäkin me joudumme sponsoroimaan teille nykyisin jo yli 200 eurolla per piljetti!
Ja meillä ei ole enään kovin isoja haluja rahoittaa huppailujanne, täältä Lapista käsin !
Late Lapista.
käyttää itse sporaa joka on juuttunu kiskoille kiinni. Vitun pässi junat on myöhässä ja dösät kiinni lumihangessa! Tosin ei siellä ole enää parkkipaikkojakaan missää... mut haistappa late vittu kun et tiedä mikä tilanne stadissa nii voit jättää tollasen päänaukomisen sinne paikalliseen puukkojunkkari baariin.
Talvi taisi yllättää hesalaiset, sitähän ei ole ennen sattunutkaan, ja nyt se sattui jälleen !
PS; Haistapas itse kaksi vittua, ja mene sillä kolmannella kotiisi reuhaamaan !
Late Lapista. Maltilliset Mersuilijat Ry !
Mitä se Late NYT sielä horisee?
Tsadissa hintit ja lesbot törmäilee toisiinsa!
Fyffeä duunareille! Mustana avecina tietenki, ei me niillä aleta elättään kokkareitten suunnittelemaa super-velkavaltiota?
Late on pörränny rååttalaisilla raksoilla sun muualla? Mesellä ajelee nykyään? Ja maatakin on? Ja tyttökaveri Hapitsulla?
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2010/12/1238640/lumi-syoksi-liikenteen-kaaokseen-helsingissa---katso-kuvat
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2010/12/1239347/paakaupunkiseudun-lumensiivousta-vaivaa-resurssipula
http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2010/12/lumipyry_ja_tuuli_sotkevat_liikennetta_etelassa_kaakossa_ja_idassa_2208594.html
Eikö jo nyt olisi aika ottaa se Helsingin asemilla, pyörivä mustaturpainen työvoimareservi käyttöön ?
Hakekaa pössy annilta lisenssit ja työluvat sompuillenne, sekä lumilapiot Prismasta ja pankaa ne lumihommiin, jospa siinä somppujen raiskaushalutkin hieman viilenevät!
Leikkaa talteen !
Late Lapista. Suomi Suomalaisille Ry !
Ne maleksijathan on pelkästään RESERVIÄ. Eihän niitä TÖIHIN voi laittaa.
Hyvää tekee näille tsadin viherhomoille tämä "ilmastonmuutos".
Kuten aina koska työmatka vain muutamia satoja metrejä. Suurin osa Stadissa vaikeuksissa olevista autoilijoista on taas kerran maalaisia jotka puskevat tänne töihin.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2010/12/1240003/kaakkois-suomessa-kurja-ajokeli-30-40-onnettomuutta
Vai pannaan jo kolaritkin sään piikkiin? Koskas siellä etelässä säät ovat alkaneet kuskaamaan autoja ja kolaroimaan?? Uskoisitte jotta jättäkää ne autonne kotiin, ja vaikkapa sivakoikaa teinikalja kauppaanne, eihän teistä ole kuitenkaan autoilemaan talvikeleillä !
Late Lapista. Maltilliset Mersuilijat Ry !
Eikö Vapaavuori vielä ole määrännyt teitä surkeasti rakennettujen talojenne katoille? Missään, koskaan, ikinä ei omakotitalo ole romahtanut lumen painosta, mutta Vapaavuoren (KOK.) ollessa asuntoministerinä on kai hesassa tehty niin huonoja taloja, että eivät kestä normaalia säätä?
Reservihän onkin sitävarten jotta sitä käytetään tarpeen vaatiessa, ja eköstä se tarve ala olla ajankohtaista nyt?
Late Lapista. Somput lapionvarteen Ry !
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010121212852739_uu.shtml
Haha Hahah! Mitenkäs nämä Ruuhelat ennustavat Suomen säät vuosien päähän? kun eivät monesti tiedä edes eilistä säätä, huomisesta puhumattakaan! Tuo perskeleen höpöytys ilmaston lämpenemisestä on pelkkää kusetusta, ja köyhän kansan rahastamista, samoin kuin lehtomäen vaatimat pillunpesuvesien talteenottamis laitoksetkin !
Late Lapista.
http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Helsinki alkaa tyhjentää kantakaupunkia lumesta/1135262331233
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Paukkupakkaset saapuvat tällä viikolla Suomeen/1135262328620
Nyt tulee helpotusta helsinkiin, lumet kuskataan pois, mutta tilalle tuodaan paukkupakkaset, pitäkääpäs nyt niistä mustista sompuistanne huoli, jotta eivät ne jäädy kuoliaaksi, ja haise sitten keväällä pahalle sulatessaan !
Late Lapista.
Hölmöläisten maassa on hölmöläisten pääkaupunki ja toimitaan juuri siten.
kattokaa nyt tätä sälittävää jänkhä miestä!
Kirjoitellee ja vastailee itse itselleen..
Vddu mikä urpo jätkä!
OIkeest,sä oot todella säälittävä tapaus
hehhhh, kirjoitappa taas itsellesi muutama vastaus ja vastaa itse takaisin itselles.
Siinä välissä voi käydä itse saastuttamassa itseäsi
Minun ei tarvitse vastailla itselleni, vastailijoita näyttäisi riittävän ihan tarpeeksi, jopa sinun kaltaiset herkkähipiäiset hesalaiset peelot, piirtelevät älyttömyyksiään aloittamiini ketjuihin!
PS, Piirroksieni alla on AINA nimimerkkinini Late Lapista.
Late Lapista.
Isommissa kaupungeissa on kuulemma myyty aurauskalustoa,esim.
tiekarhuja kun talvet on ollu lumettomia.
Nyt ollaan lirissä,tai lumessa pikemminkin.
On luultu,että tämä on lopullista talvien menoa.
niin olet noin puoleen vastanut itse itsellesi.
Miten sen selität tollo?
Tiekarhut on ammuttu petoeläiminä sukupuuttoon Suomessa! Ulkomaille ne on myyty !
Late Lapista.
kun vihreät luulevat ilmaston lämpiävän. Eivät huomaa kusetusta vaikka ulkona on saatanan kylmä ja metri lunta.
Tämä on sitä ILMASTONMUUTOSTA!