Saksan talous nousussa::.

.

joten seuraava hallitus pystynee maksamaan ainakin osan niistä lisälainoista mitä tämän OstoHallituksen aikana on törsätty

Saksan talouskasvu kaikkien aikojen vedossa

http://www.pohjalainen.fi/Article.jsp?article=538936&Title=Saksan talouskasvu kaikkien aikojen vedossa

.
251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mistä se nyt riistää tai keneltä? Ainahan niiden on riistettävä, kun työntekijöiden maksamat verorahat eivät enää riitä takaamaan jokaisen pörssihuijariyritysten velkoja, ja kunnatkin ovat maksaneet jo itsensä kipeästi tukiessaan näitä pörssiyrityksiä - ainakin täällä Suomessa. Vai onko saksa ryhtynyt myös samaan gaalaan suomen kanssa, jossa tuet ohjautuvat kuntien välitykselllä itse pörssiyrityksille?
No ei hätiä mitiä, sen on hyvä kun Suomi köyhtyy. Eiköhän ne elämän arvot palaudu silloin perustasolle sieltä pilvistä.

Äänestä
  • ...Paitsi että niitä "lainoja" ei ollut tarkoituskaan maksaa takaisin, koko ajan on puhuttu tuesta, ei lainasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hjelppiä kirjoitti:

.

joten seuraava hallitus pystynee maksamaan ainakin osan niistä lisälainoista mitä tämän OstoHallituksen aikana on törsätty

Saksan talouskasvu kaikkien aikojen vedossa

http://www.pohjalainen.fi/Article.jsp?article=538936&Title=Saksan talouskasvu kaikkien aikojen vedossa

.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu