ajokortin uusiminen

kahden vuoden ajokorttini voimassaoloaika loppui kesällä 09. Jos haluan nyt suorittaa uudestaan onko minulla voimassa ajo-opetus vanhalta kortilla jolloin tarvisi vain tehdä teoria ajokoe sun muut ajokorttilupa-asiat?
1514
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ajotunnit ja muut mitkä olet suorittanu ovat voimassa.
Eli ensin anot ajokorttiluvan, kannattaa myöskin passimalliset kuvat ottaa sitävarten.
Kun se on myönnetty, voit varata teoriakokeen ja sitten inssin.

Onnea koitokselle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiina85tttt kirjoitti:

kahden vuoden ajokorttini voimassaoloaika loppui kesällä 09. Jos haluan nyt suorittaa uudestaan onko minulla voimassa ajo-opetus vanhalta kortilla jolloin tarvisi vain tehdä teoria ajokoe sun muut ajokorttilupa-asiat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu