Tässä teille kaikkien kehäpäätelmien isoisoisoisoÄITI. "Koska maailma on luotu, täytyy kaiken takana olla Luoja. Luoja on siis olemassa. Koska Luoja on olemassa, täytyy kaiken olla luotua." Nauttikaa siis tästä äärettömän viisaasta, kaikkien uskontojen sisällä olevasta ikuisesta perusperusperusTOTUUDESTA.
Kehäpäätelmä
kehäpäättelijä
3134
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
eräs nero on keksinyt että jos universumin, ihmiset jne. joidenkin mielestä tehnyt älykäs suunnittelija olisi olemassa, hänen täytyisi olla äärettömän monimutkainen, suorastaan niin monimutkainen että hänen pitäisi olla suunniteltu.
ja kuka hänet olisi suunnitellut? vieläkin äärettömän paljon monimutkaisempi suunnittelija...
jne.
että koska Raamatussa sanotaan niin,, täytyy sen aina ja kaikissa oloissa olla ehdoton ja ainoa totuus.
Mikä on valitettavaa harhojen vallassa olemista.
Ihmisellä on valitettavasti liian rajalliset aivot käsittämään hänelle liian suuria asioita, koska Jumala katsoi että se riittää.