Tänään Hesarissa ohimennen todettiin pakkoruotsin nousseen yhdeksi vaaliteemoista. Alkaa RKP-mediakin näköjään heräillä.
Pakkoruotsi yksi vaaliteemoista
19
6138
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ÄLÄ VALEHTELE NETTI FENNO. PAKKORUOTSI ON JA PYSYY!
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/1135262187574
Tuossahan tuo.
"Kyse on tulevista eduskuntavaaleista ja arvoista. Arvojen vastakkainasettelu on kärjistynyt. Homot, pakkoruotsi ja maahanmuuttajat ovat kesän jälkeen tulleet politiikan kärkiteemoiksi."
Itseäni huolestuttaa tämä, että pakollisen ruotsin vastaisuus niputetaan homovastaisuuteen tai muukalaisvastaisuuteen - mielestäni kyse on nimenomaan ihmisten kunnioittamisesta ja siksi vapaaehtoinen ruotsi, homoseksuaalien oikeuden ja viisas maahanmuutto, jossa ihmisille annetaan eväät kotoutumiseen, liittyvät toisiinsa. Ei tosiaankaan ole kyse erilaisuuden vierastamisesta vaan todellisen erilaisuuden hyväksymisestä ja ristiriitojen avoimesta kohtaamisesta.
Hesarin kovasta vastustuksesta ja sensuurista HUOLIMATTA pakkoruotsitus nousee väkisin vaaliteemaksi.
Me suomalaiset vastaamme Halosen linjaan äänestämällä Perussuomalaiset suurvoittoon vaaleissa
2011. On ns. päivän selvää, miksi allaolevan kaltaisia tyyppejä on kutsuttu, heidän vähemmistöominaisuuksien takia. Suomalaiset on unohdettu. Mutta muutos ei vain ole mahdollinen
vaan muutos tulee nyt 2011 vaaleissa.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9517023
Jani Toivola, ammatti homo ja afrikkalainen
Miranda Vuolasranta, ammatti mustalainen
Pirkko Saisio, ammatti homo
Umayya Abu-Hanna ammatti palestiinalainen
...
-------------------
Halosen Suomi on tätä rataa. Katselin sähkömiehiä ja talonmiehiä jotka olivat itsenäisyyspäivänä
työssä lumipyryn takia kun Halosen "suomalaiset" joivat heidän verorahojaan juhlien
HALONEN TEKEE KOVAA TYÖTÄ PERUSSUOMALAISTEN KANNATUKSEN LISÄÄMISEKSI.
Me voitamme ja teemme vaalityötä lisää. Muutos 2011 on mahdollinen.
http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/muut.shtml/1236932/umayya-abu-hannahin-omituisen-kirjeen-sisalto-selvisi-vihakirje-presidentille
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8710581
---------