Rasistinen palsta, toden totta

Siis sopii, että palstan nimi on 'rasismi', tätä kaikkee se on, mitä täältä löytyy. Ja rasistit todella paljastavat tyhmyytensä täällä ja jokapuolella, missä nämä ''sankarit'' nyt liikkuvatkaan. Hyi helvetti, oksennus tulee ku mietinki vaan. Kaikki rasistit (miehet), joiden kanssa olen ollut tekemisissä on aina ollu jotenki seksistisiä, ja naisia halventavia, vaikka syyttävät maahanmuuttajia siitä. Ja jos joku poikkeus on joskus sattunu, niin on tullu ihan liki huutaan, hyvä ettei oo lyöny. Nyt vaan joku kusipää kommentoimaan tähän jotain tyyliin: sut saiski raiskata tms., kertoo paljo rasisteista. Hyi helvetti, rasistit ja rasismi. Usein nää ''sankarit'', eli luuserit ei ees osaa kotimaansa kieltä. Kirjotetaan aika vitun surkeesti. En väitä et ite nyt olisin ihan pro (tänki kirjotan nyt siis puhekielel, et turha alkaa vikisee!), mut kyllä noi 'perus suomalaiset lähiö nuoret' tiedetään. Oppisivat ees ne yhdyssanat. En tiedä pitäiskö tuntea sääliä vai ihan puhdasta inhoa.
7314
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Aivan samaa mieltä täälläkin ollaan. Tänään muuten yksi rasistinen tolvana saa oikeudessa kuulla tuomionsa maahanmuuttoministerin uhkailusta, toivotaan että tuomio olisi mitä ankarin. Jätkällä oli työpaikka kokkina jossain (en nyt muista missä), ja asiat olivat mallillaan. Silti hän halusi heittää kaiken hukkaan, on siinä idioottimainen tyyppi.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010120812828646_uu.shtml

Äänestä

  • 10 v. linnaa kirjoitti:

    Miksi ihmeessä näin, kyllä olisi pitänyt antaa kunnon tuomio eikä silitellä päätä.
    http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010120812829822_uu.shtml

    http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/Astrid Thorsin uhkaajalle 640 euron sakot/art-1288354755176.html

    Ei kovin yllättävää siis. Hänelle lienee persujen tapaan tulossa ylennys puolueen hierarkiassa jossain vaiheessa ennen vaaleja, mutta aivan huipulle päästäkseen pitää vielä saada ainakin tuomio raiskauksesta tai muusta vielä vakavammasta rikoksesta (kuten vaalitoiminnasta vastaavalla henkilölläkin).

    Äänestä

Palstan toinen ääripää, eli nämä selkeästi rasistiset kirjoittelijat - suuri osa varmastikin nuoria, osa silkkaa trollausta - eivät ole synonyymi perussuomalaisille.

"mut kyllä noi 'perus suomalaiset lähiö nuoret' tiedetään"

Tuollainen rinnastaminen loukkaa suurta joukkoa suomalaisista.

Rasisti on rasisti, mutta se ei ole puoluekantaan sidottu, vaan johonkin aivan muuhun.

Äänestä
  • Lukutaito? Ymmärrys? Tolla 'perus suomalaisilla lähiö nuorilla' tarkoitin juuri näitä rasistiluupäitä. Olen kuullut ton oon vaan tällainen ' perus suomalainen lähiö nuori' aika monta kertaa, kirjoitettuna oon nähny sen just tossa muodossa. HAHA. Hyvin säilytätte suomalaista kulttuuria, kun kirjoitustaitoki on noin hyvin hallussa. Jos joku loukkaantuu tosta, niin on kyl jotai salattavaa. Itse olen nuori ja asun lähiössä, toivotan kaikki tervettulleiksi tänne, taustaa katsomatta. Onhan se sanomattakin selvä, että tuomitsen kaikki toisiin ihmisiin kohdistuvat väärydet, ihan sama kuka ne tekee, suomalainen vai joku muu, yhtä väärin se on. Rasisteista saa sen käsityksen, että kaikki maahanmuuttajat raiskaa ''heidän'' naiset. Mitä helvettiä, mä en koe et suomalaiset miehet omistais mut. Sitäpaitsi tosta saa sen käsityksen että suomalaiset miehet saa kyllä raiskata, onhan nämä naiset heidän. Eikö sitten kaikki miehet pitäis samalla logiikalla karkottaa täältä, suurin osa raiskaajista on miehiä, tilastot kertovat.
    Ja mitä tuohon suomileijonaan tulee, moni kokee sen varmasti loukkaavana, koska se antaa viestin, että tämä on nationalistinen valtio, johon ei kaivata muita, ''ulkopuolisia''. Ja mitä tulee islamiin, en hyväksy sitä, kuten en myöskään kristinuskoa. Mutta jos joku yksilö rauhanomaisesti harjoittaa uskontooan, se on hänen yksityisasiansa. Fundamentalismi on aina haitallista.
    Nationalismi on maailman syöpä. Itse olen syntynyt suomessa ja olen suomalainen, mutta vitut siitä. Ei kiinnosta paskaakaan, ihan sama mulle vaikka papereissa lukisi ruotsalainen. Itsenäisyyspäivää en vietä.

    Äänestä

  • Kuule, mistä tiedät kuinka moni täällä mua kaipaa. Idiootti, mulla on oikeus asua missä haluan, myös Suomen lain mukaan. Vaikka en sitä kunnioitakaan, kun moraali löytyy ihan muutenkin. Vai että suomi (toi tarkottaa muuten kieltä, ei maata, isolla se virallisesti tarkoittaisi maata) suomalaisille, hhHHEhheheahaha, tarkoitat varmaan että haluat tämän osan maapalloa kaltaisillesi rasistinatsipaskoille. Ainoa hyvä fasisti, rasisti on kuollut sellainen Ja, ei en ole ainakaan lähiaikoina muuttamassa pois, vituttaako?

    Äänestä

  • ap. ''hyysäri'' kirjoitti:

    Kuule, mistä tiedät kuinka moni täällä mua kaipaa. Idiootti, mulla on oikeus asua missä haluan, myös Suomen lain mukaan. Vaikka en sitä kunnioitakaan, kun moraali löytyy ihan muutenkin. Vai että suomi (toi tarkottaa muuten kieltä, ei maata, isolla se virallisesti tarkoittaisi maata) suomalaisille, hhHHEhheheahaha, tarkoitat varmaan että haluat tämän osan maapalloa kaltaisillesi rasistinatsipaskoille. Ainoa hyvä fasisti, rasisti on kuollut sellainen Ja, ei en ole ainakaan lähiaikoina muuttamassa pois, vituttaako?

    Voi lasta, muuta ei oikein voi sanoa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


hyi helvetti kirjoitti:

Siis sopii, että palstan nimi on 'rasismi', tätä kaikkee se on, mitä täältä löytyy. Ja rasistit todella paljastavat tyhmyytensä täällä ja jokapuolella, missä nämä ''sankarit'' nyt liikkuvatkaan. Hyi helvetti, oksennus tulee ku mietinki vaan. Kaikki rasistit (miehet), joiden kanssa olen ollut tekemisissä on aina ollu jotenki seksistisiä, ja naisia halventavia, vaikka syyttävät maahanmuuttajia siitä. Ja jos joku poikkeus on joskus sattunu, niin on tullu ihan liki huutaan, hyvä ettei oo lyöny. Nyt vaan joku kusipää kommentoimaan tähän jotain tyyliin: sut saiski raiskata tms., kertoo paljo rasisteista. Hyi helvetti, rasistit ja rasismi. Usein nää ''sankarit'', eli luuserit ei ees osaa kotimaansa kieltä. Kirjotetaan aika vitun surkeesti. En väitä et ite nyt olisin ihan pro (tänki kirjotan nyt siis puhekielel, et turha alkaa vikisee!), mut kyllä noi 'perus suomalaiset lähiö nuoret' tiedetään. Oppisivat ees ne yhdyssanat. En tiedä pitäiskö tuntea sääliä vai ihan puhdasta inhoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu