JEESUKSEN 2 RISTIÄ.

Kirjuri 09.12.-10.

JEESUKSEN 2 RISTIÄ.

Tapahtumien selventämiseksi kirjoitan seuraavaa:
Olin ensin ristillä ulottuvaisuuden alueella, jotta tulisi selväksi kestäisinkö minä lihaan tullen ristin tuskat ja kauhut?
Minulla oli normaali liha- ja luukeho myös rinnakkaisulottuvaisuudessa. Kärsimyksen aikaan saivat minun viholliseni,
hallitusmiehet ja naiset, koalitiona.
Olin tuolloin ristiin kiinnitettynä 8 h 31 min. Tuskat olivat kovat siinäkin kehossa. Vapauduin sitten itse
ihan, omalla voimallani. Olen ollut elämäni aikana risteillä yhteensä 7 kertaa. Tavanomaisen lihan alueella olen ollut vain kerran se oli Jerusalemissa, Golgathalla Moorian vuorella, jokseenkin Al Aksan paikalla, vähän pohjoiseen noin 6-7 metriä.

Kirjuri.

2

225

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kjhttkk

      Oikea ristin paikka oli Cordonin Golgatan juureella!

      • Korjaus 11.12. klo

        Gordonin Golgathaksi sanottu paikka on tahallaan tehty räjäyttämällä! Puutarha hautakin on tehty vasta 1874 v. Se siitä lähihistoriasta. Jos olet käynyt sielä, niin oppaat ovat kertoneet totuuden kyllä sinulle!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      314
      6781
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      65
      3829
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      207
      3096
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      2787
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      74
      1922
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      146
      1682
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      210
      1672
    8. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1528
    9. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      163
      1521
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1408
    Aihe