Hollanti joutuu sulkemaan vankiloita rikollisten puutteen takia, mutta sieläpä ihmiset poltteleekin pilveä eikä vedä viinaa.
http://blog.mpp.org/prohibition/netherlands-to-close-prisons-not-enough-criminals/05262009/
http://blog.mpp.org/prohibition/netherlands-to-close-prisons-not-enough-criminals/05262009/
Vastaukset 6
Vanhimmat
niin, onhan siellä niiitä herskaakin tööttääviä tyyppejä, mutta silti..
viina ja pamit on kyllä se suomalaisten seisova pöytä..
ja sitten jossain vaiheessa fiinalijojo, jos ei kerkee enen sitä huitasta kännipäissään kaveriaan puukolla..
eipä heroiinikaan tai muut opiaatit tee väkivaltaiseksi, päinvastoin. Mutta siihen kehittyy niin voimakas riippuvuus, että osa käyttäjistä joutuu turvautumaan rikollisuuteen saadakseen päiväannoksensa.
eipä niin, mutta suomalaisten pyhä yhdistelmä, lääkkeet ja viina aiheuttaa pahoinpitelyjä ja kuolemia..
tai sitten se piri..
http://www.youtube.com/watch?v=-8TFalPXbY4
Päästetään aina muutama kerta vuodessa joku swedupelle vihaaja ulos ja lähetetään se Norrbotteniin ja Finnskogiin heilumaan?
Swedupellet ovat aina halunneet sotilaita Suomesta, joten perinteetkin pysyvät kunnossa? Vois läsäyttää vangin lippikseen rååtsalaisen Folkungasuvun vaakuna leijonan ja esiintyä vaikkapa Afghanistanin veteraanina?
Semmonen Nikita Fouganthine ois kiva ja kova!
IHQUUUUUUUU!!!!!
http://fi-fi.facebook.com/pages/Nikita-Joakim-Fouganthine/135310606501815