Nuorilta pois, romaaneille lisää
alkuperäisasukas
6102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jostainhan ne Romanien Bensarahat on revittävä.
Romanit ovat tulevaisuuden työvoimapulan paikkaajia.....
työnimi on ROPO-ohjelma. On ne kepulaiset huumormiehiä.
VR luopuu Helsingin rautatieaseman lämmityksestä ja suosittaa enemmän somaleita sinne. Hikoilevat siellä ja pureskelevat khattia, jolloin lämpötila nousee kummasti ja matkustajatkin menevät hiukan joutuisammin juniinsa.
"Tavoitteena on, että Suomi nousee vuoteen 2017 mennessä edelläkävijäksi romaniväestön ylivertaisuuden ja osallisuuden edistämisessä Euroopassa."
tärkeimmiltä kauppakumppaneiltaan. Ruotsissa hyviä kokemuksia maahanmuuttajista (Malmö,Göteborg) ja Saksassa on oikein oma kaupunki (Neue Berlin). Ei tarvitse "sopeuttaa", kun poliisitkaan ei uskalla mennä kyseisille alueille.
Kuulin, että ainakin Ruotsissa yksi poliisi meni sinne alueelle ja kaksi tuli takaisin: yläpää ja alapää.