tapahtui oikeasti

Tuuriton tunari

Minulle kävi hauska tapaus kun mielestäni tein hyvät kaupat ja ostin monitoimiveitsen 11.90€.
Sitä kun sitten kokeilin että miten toimii niin sipaisin etusormestani sellaisen pätkän pois. Pätkä roikkui nahanpalan varassa kun menin tervesasemalle ompeluttamaan sormea kuntoon. Terveyskeskusmaksu 13.70€ apteekista sidetarpeita sitten noin 10€.
Noh,eihän siinä,kun kävin poistattamassa ne eilen,siitä menin suoraan rautakauppaan,rautakaupasta ulos tullessani liukastuin ja taitoin nilkkani. Nyt on sitten nilkassakin side. Side taisi olla noin 5€.. Elikäs ne monitoimipihdit ovat tulleet kalliimmaksi kuin 11.90...
Että ei sitä aina säästä vaikka niin luulee,nyt on sormi vituillaan,jalka paketissa. Yöt pelkkää kärsimistä jalka ja sormisäryn takia. Joutuu kipulääkkeitä syömään.
Vai olenko vain huonotuurinen.

10

3375

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sinä olet

      Olet pelkkä typerys ja lasse.
      Opettele käyttää saksia vai mitä pihtejä olikaan.
      Opettele myös kävelemään.
      Ja älä vaan mee äitilles itkee. Isäs antaa sulle keppiä.

      • fisdghaudjhvnifgbvn

        nimimerkille:sinä olet, SUKSI VITTUUN!!!!!!!vahinko on aina vahinko vittuako tuut sättimään MULKERO!!VEJÄ VITTU PÄÄHÄN JA LEIKI LENTÄJÄÄ!!!! :)


      • hohhohhoo..
        fisdghaudjhvnifgbvn kirjoitti:

        nimimerkille:sinä olet, SUKSI VITTUUN!!!!!!!vahinko on aina vahinko vittuako tuut sättimään MULKERO!!VEJÄ VITTU PÄÄHÄN JA LEIKI LENTÄJÄÄ!!!! :)

        kiitti,se olin minä ite joka kommentoin itselleni silloin,kyllä tunnistan mitä olen kirjoittanut että kiitos paljon.


    • hulapaluu

      Näin äkkiä ajateltuna sinulla on ollut pientä suurempaa vastoinkäymistä.Tuollaiset asiat kysyy melkolailla mielenlujuutta, voispa pian tulla sanottua jokunen kirosanakin Mutta mutta tätähän elämä on. Pikaista paranemista

      • tunari uno

        kiitos kiitos,sormi voi hyvin ja vähänkö nauratti toi lukeminen kun en muistanutkaan että siitä tänne kirjoitin,olin jo unohtanut sen jalantaittamisen.


    • hanskat hukassa

      ole huono tuurinen olet tumpelo kuten esimerkiksi suurin osa kokoomuslaisista esimerkiksi kansanedustajista ja ministereistä,mutta eihän se että on tumpelo sinänsä ole vaarallista sen voi korjata olemalla huolellinen ja lukemalla asioita esimerkiksi kirjoista tietoa.Siellä neuvotan mm se miten toimia monitoimiveitsen kanssa,se ei ole ollenkaan vaikeata sen osaa ihan varmasti jopa tumpeloin kokoomuslainen virkamies kunhan on varovainen, sitäpaitsi kun lukee s24 aloitustekstejä joissa niin naurettavan kovasti koetetaan saada keskustelua aikaan niin ehdottaisin että sekin hukkaan mennyt aika käytettäisiin servereiden ja yleensä s24 palvelun parantamiseen:)

      • hunskat hakassa

        hanskat hukassa: Oletko tietoinen siitä, että aika, jota olet käyttänyt huonon itsetuntosi kohottamiseen arvostelemalla muita, on aikaa, jonka voisit käyttää vaikka tekemällä jotain hyödyllistä?


      • seppo_myllis_2.O
        hunskat hakassa kirjoitti:

        hanskat hukassa: Oletko tietoinen siitä, että aika, jota olet käyttänyt huonon itsetuntosi kohottamiseen arvostelemalla muita, on aikaa, jonka voisit käyttää vaikka tekemällä jotain hyödyllistä?

        Seppo_myllis_2.O - Hei,oletko tietoinen siitä että kasvatan rottaa olkapäälläni joka ohjailee minua takaraivoon asennetun mikrosirun avulla.
        Mylliksen rotta - Älä huutele vieraisiin kahvipöytiin tai leivon sinusta uuden.

        Myllis - Sen leipomisen hoidan minä, olen liian paatunut pullapaakari ja koska paakaroin pullia työkseni Fazerilla sen kunniaksi työnsin pakaroitteni väliin kuolleen kissan jonka löysin ulkoa. Säilöin sitä ensin kaapissa viikon,hyvin oli katti muhinut oikein pehmeäksi ja tuoksui imelältä.
        Mylliksen rotta - Se olisikin voinut olla minulle kuolemaksi se kissa. Hyvän teon teit. Täten kastan sinut Myllykirkon Ensimmäiseksi Ruskeanreiän Ruosteiseksi Ritariksi,joudut säilyttämään ässää hihassasi palkintona.

        Mylliksen rotta - Niin, muistakin että meissä kyrppää sussa nysää.
        Myllis - Mutta onhan rottanikin nimi Kuningas.

        Mylliksen rotta - Et todellakaan taida nyt tietää kenen kaljun rotan kanssa sinä leikit. Taidan järsiä lisää kaljua läikkää päähäsi kun nukut.
        Myllis - Epäilen että se kaljuuntunut läikkä päässäni johtuu liiasta huuhaapalstalla spämmäämisestä, eikä siitä että sinä järsisit nuppiani.

        Mylliksen rotta - Tulet vielä katumaan katkerasti kun tulit tekemään selvityksen tänne meidän pissi&kakka leikeistä.
        Myllis - Lämmin virtsa valuu jo reisiäni pitkin. Tunnen kuinka pökäleet roikkuvat huulestani.

        Mylliksen rotta - Nautin kun saan työntää lasisen kuumemittarin nysäsi sisään ja lyödä sitä vasaralla. Nautit siitä senkin kalju sika, ja sen jälkeen varsinkin veren kusemisesta itsesi päälle.
        Myllis - Työnnän sen itse sinne ja hakkaan tylsällä ruosteisella moralla nysääni, ethän suutu enempää oi märkä rotta olkapäälläni?

        Mylliksen rotta - En, jos upotat kätesi taas kiehuvaan veteen.
        Myllis - Menen jo keittämään vettä,paakaroin myös kiehuvaa puuroa jotta voin dipata päätäni kattilaan.


    • kirkkolutkasyöpä

      mielisairaiden horinaa

    • gdfg576b

      Oho, melko huono tuuri sinulla. Melkein kuin minä. :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moi, nainen

      Tunnustan, olen heikkona sun hymyyn, ja sekään ei auta yhtään, että sulla on täydellinen nenä. Joten ensi kerralla, kun
      Ikävä
      51
      1935
    2. Some räjähti! Joel Harkimo jakoi haikean viestin meriltä tärkeänä merkkipäivänä: "Välillä..."

      Joel Harkimo on lähtenyt yksin purjehdukselle Atlantin yli. Tsemppiä ja voimia, Joel Harkimo! Lue lisää: https://www.s
      Suomalaiset julkkikset
      34
      1578
    3. Suurinta rakkautta

      On päästää irti ja antaa toisen mennä. 😎🌹
      Ikävä
      82
      1173
    4. Sedun opettaja?

      Kukas Sedussa on ahdistellut alaikäisiä opiskelijoita? Tämä kansankynttilä oli saanut monta varoitusta, mutta sama homma
      Seinäjoki
      42
      1162
    5. Bess jakoi hämmentävän kuvan - Anna Puu heittää roisin kommentin: "Onneks ei oo eka synnytys"

      Ohhoh! No nyt on aika provosoiva kuva Bessistä. Kivoja kommentteja julkkisystävät laukoo... Tiesitkö, että Bessin (s.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      1050
    6. Kumpi ihastui teistä ensin

      Sinä vai kaivattusi?
      Ikävä
      56
      1039
    7. Milloin nähdään?

      😕💕 Alan olla ihan loppu.
      Ikävä
      48
      1015
    8. Mitä mun pitää tehdä?

      Mitä me mies tehdään? Mitä sä haluat mun tekevän? Mä en tiedä. Mä luulen tietäväni, että molemmat kärvistelee tunteid
      Ikävä
      40
      968
    9. Keskusta on kovassa nousussa

      Persut ovat jäämässä kauas taakse. Maaseudun ihmiset ovat palaamassa järkiinsä epäonnistuneen persuseikkailun jälkeen.
      Maailman menoa
      126
      937
    10. Näytät paremmalta kuin koskaan ennen

      Aivan jokaisena päivänä. Minä pidän sinusta parhaimman huolen. Lupaan sen, sen voin luvata.
      Ikävä
      38
      916
    Aihe