Ei täällä pitäisi kovinkaan kärkevästi reagoida vaikka joku omaa historiaansa avaakin, sanoin ja kuvin.
Kyllä meitä moneen junaan on ja vielä laiturillekin näyttää joku jääneen. Antaa Kapin vaan hehkutta koko äänellään. Siitä se erilaisuus syntyy ja elämän todellinen nyanssi.
Suvaitsevaisuutta pienet mosoposket ja muut!
Kyllä meitä moneen junaan on ja vielä laiturillekin näyttää joku jääneen. Antaa Kapin vaan hehkutta koko äänellään. Siitä se erilaisuus syntyy ja elämän todellinen nyanssi.
Suvaitsevaisuutta pienet mosoposket ja muut!
Vastaukset 12
Vanhimmat
Niin harmaita ja harvoja munakarvoja kuin kapilla, harvoin näkee keskustan palstalla...;)
toisilla on paremmin kuin toisilla, keskimääräisesti kaikki siis hyvin. Kapilla enemmän älyä, tietoja, taitoja, elämänkokemusta ja kaikkea, menestystä sotilasurallaankin enemmän kuin kepulaisilla täällä, mutta kun kepulaisilla on sitä kaikkea vastaavasti vähemmän, niin keskimääräisesti tilanne on normaali. Ei siis aihetta kateuteen eikä suruun.
Ja kapilla on lisäksi harmain ja harva munakarvoitus ja läskisin perse. Sen on kapteeni ja herrasmies valokuvin todistanut. Samoin viime vuosituhannella annettu kellastunut todistus aliupseerikurssista on paras????
Itsenäisyyspäivän vastaanotolla presidentin linnassa oli oikein homojen pippalot, johon oli kutsuttu maamme homo-julkkikset luutamummoista lähtien. Minun suvaitsevaisuuteni riittää kyllä, kunhan eivät tule minun asuinkulmilleni pyörimään.
En toivo homoja tännekään pyörimään enkä tyhjäntoimittajahippejä.
Kun tuo homous nyt kuitenkin koskettaa minuakin kun Kapikin on nimitellyt homoksi ja feikkisotilaaksi, niin otan asiaan kantaa.
Kävin äsken peilin edessä katsomassa näkyisikö joitakin homppelin merkkejä. Kun en havainnut kysyin vaimoltakin. Hän vastasi ehdottoman kieltävästi.
Sitten näytin hienolla väritulostimella tulostettua kuvaa Kapista jolloin vaimo totesi että merkittävästi homommalta näyttää kuin mies keskimäärin. Saunassa kai ne homoimmat piirteet tulevat esille.
Kapin lempisaunassa, näistähän on ollut juttuja lehdissäkin. Ja onhan jokainen täällä nähnyt Jompen ja ukin kiihkeän ja kuuman debatin...;)
mutta sitten kävi käry. "Vaimoni" Pera löysi tietokoneelta kuvaamiani varusmiesten läskisiä perseitä ja nyt se mököttää keittiössä-.
Tässä vielä valokuvani että saitin lukijatkin voivat omin silmin todeta
että minussa ei ole vähääkään homppelin merkkejä. (eikä pikkusieluisuutta)
http://tinyurl.com/36lkp2u
Hän pitää homppelin merkkeinä huonosti peiteltyä ja lasimaisen himokasta katsetta, pyylevää muotoa ja eltaantunen elostelijan kokonaisolemusta.
Kyllä "härkäparinkin" kiihkeä rakkaus on kaunista katseltavaa. Siinä voi olla samoja elementtejä kuin normaalissakin parin välisessä "temmellyksessä".
Huolehtivan aidin tunteet ponnahtivat pintaan kun linnan juhlissa katselin nuoren "sonnimullikan" himokasta tanssia monen muun kaltaisensa kanssa.
Normaalisti sanottaisiin että lensi kukasta kukkan, nyt mullista härkään.
Pyydän varsinkin paljon matkustaneilta huipputepatööreiltä anteeksi maalaismaisia ilmaisujani.
Saitilla pyörivät "huipputepatöörit" matkustavat kohteisiin, joissa voivat vertailla omaa köyhyyttä kehitysmaiden köyhyyteen, ei heitä paremmissa paikoissa näy. Miesten välisestä lemmiskelystä tulee mieleen keväinen kulkukoirien keskinäinen nylkytys hännän aluseen, ei mitään valiojoukkoa.
Halosen aikana sotaveteraanit on korvattu setaveteraaneilla, kansainvälisesti voidaan Suomen olevan menossa Naton sijasta Setan kaikkiin ytimiin. Mahdollisesti Suomen aluetta puolustetaan Halosen näkemyksen mukaan tulevaisuudessa persesilmällä ja sen terälehdillä.
kapin näyttää suvaitsemuuttensa esim. kepulaisia kohtaan, sillä sehän on demareiden yksioikeus mitä kapimmekin edustaa.
olet sinäkin naurettava pelle, ja mitä ilmeisimmin itse kapi, joka on ottanut gini-hömssyjä ja sitten sai idean kehua hieman itseään.
Tosin ihan vain hieman, sillä enennemminkin tuo viittaa siihen, että kohta saamme jälleen lukea saitilta yhden kerran lähtöitkupurkauksen.
Luin tämän ketjun läpi, ja huomasin, että nyt on jälleen kapillamme armon anelemisen kiima.
Tosin hän nyt puskasta kehuu omaa älykkyyttään etc.
Ei tämä ole ainut puska-aloituksensa tältäkään päivältä, joten antakaamme hänen leikkiä piilosilla oloaan.
Meitä on tosiaankin moneen junaan, ja sinä olet yksi niistä jotka ovat jääneet elämänjunasta laiturille.
Luultavasti sinun laiturillesi ei enää junaa tulekkaan, joten odotuksesi on ilmeisen turhaa.
Tällä palstalla ei muita pikkusieluja olekaan, kuin maskottimme kapi.