antikristillisiä ja eksyttäviä. Hän panettelee Paavalia ja muitakin apostoleja mielin määrin ja sitten ikäänkuin hämäykseksi laittaa Raamatun jakeita peräkkäin, ikäänkuin se saisi näyttämään ne raamatullisilta.
Neuvon jokaista pitämään luotettavana Raamatun Kirjoitukset ja välttämään Teuvon eksyttäväistä menoa.
Matt. 24:11
Ja monta väärää profeettaa nousee, ja he eksyttävät monta.
Neuvon jokaista pitämään luotettavana Raamatun Kirjoitukset ja välttämään Teuvon eksyttäväistä menoa.
Matt. 24:11
Ja monta väärää profeettaa nousee, ja he eksyttävät monta.
Vastaukset 10
Vanhimmat
kun juoksuttaa sinua noin kovasti tekemään uusia ja uusia totuuden tuojaa vastustavia aloituksia
Olen Jeesuksen ja hänen apostoliensa asialla.
Varoitan sinuakin vääristä profeetoista, jotka halveksivat Jumalan sanaa. Raamattu on totta.
Matt. 24:11
Ja monta väärää profeettaa nousee, ja he eksyttävät monta.
Olet Teuvo Suni. Turhaa on sinun sitä kiistää, koska sinulle valehteleminen on sallittua.
että olet Teuvo. Bingo!
että jaksat rohkeasti vastustaa noita pahoja ihmisiä, jotka eivät Raamattua kunnioita. Jeesuksen armollista siunausta sinulle!
Miksi en olisi rohkea, kun olen Paavalin tavoin armosta pelastettu, ja saan elää synnissä, kuten Paavalikin eli. Ei tarvitse turhaa vouhottaa.
Olet se vilpillinen ihminen, joka käytät valheellisesti toisten nimimerkkiä ja luulet, ettei sitä huomata. Hyvää kirjoituksessa oli tosin se, että nimimerkkisi, vaikkakin varastit sen on RAAMATTU ON TOTTA. Kiitos myös osallistumisestasi kirjoitukseen, vaikka valheellisesti osallistutkin. Paavali ei elänyt synnissä, vaikka hän syntinen olikin, kuten me kaikki, sinäkin, joka harrastat valehtelemista. Jäit siis synnistä kiinni.
että uskoisin sinun olevan alkuperäinen "RAAMATTU ON TOTTA". Tee parannus synnistäsi.
Ilmaantuu lopun aikoina vääriä profeettoja eksyttävine oppeineen. Kannattaa suhtautua levollisesti ja jättää keskustelut väärien profeettojen ja itseään totuuden tuojiksi kutsuvien kanssa käymättä. Paha kuihtuu kun sille ei anneta ravintoa eli ei lähdetä eksyttäjien nokkelasti heittämiin syötteihin mukaan.
En silti ole ihan samaa mieltä nokkeluudesta, mutta provosoida vihollinen kyllä osaa, käyttäen valhetta aseenaan.