MLL eriarvoistaa lapsia!

Hyvää joulua vaan!

Näin on ainakin Vihdin osastossa käynyt. Kaikki lapset eivät ole tasa-arvoisessa asemassa näiden yhteiskunnan silmäätekevien "muka_lapsiasiain-ajattelijoiden" eliitin (omasta mielestään) silmissä.

Eikö teitä hävetä oma toimintanne? Minua ainakin hävettäisi, jos toimisin yhtä ajattelemattomasti kuin te!

Nythän on niin, että MLL pitää suurinta osaa oppilaista huonompina, epärehellisimpinä ja nahjusmaisempina, kuin oppilasjoukon eliittiä eli tukioppilaita. Tämän asian todistaa se, että MLL luottaa myyntitoiminnan ainoastaan tukioppilaille.

Miten MLL:n Vihdin osasto puolustaa toimintaansa? Kuka sanoo ja mitkä tutkimukset todistavat, että ihan tavallinen oppilas tai erityisluokan oppilas ei kykenisi myymään tavaraa hyvin tai jopa paremmin kuin valikoidut tukioppilaat? Eikö tukioppilailla ole tukityössään jo tarpeeksi, miksi heille pitää yhyttää vielä yksi asia lisää todistamaan heidän "paremmuuttaan".

Paremmuudesta ei olisi tarvinnut puhua, jos Vihdin osasto ajattelisi nokkaansa pidemmälle ja pitäisi kaikki lapset tasa-arvoisessa asemassa ja antaisi kaikkien halukkaiden oppilaiden myydä MLL-tuotteita.

Teidän kasvatusmenetelmänne ja esimerkkinne ovat sitä luokkaa, että yhteiskunnan kahtiajakautuminen lisääntyy.

1

392

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Järki käyttöön!

      että täällä Vihdissä tuo tukioppilaille ulkoistettu myyntityö ei ole ollut käytössä ainakaan kuukausiin.

      Toisaalta tiedetään tapauksia, että naapurikunnan oppilas on myynyt MLL:n tuotteita Nummelassa, niin jopas ovat paikallisosaston naiset käyneet ärähtämässä lapsille, että ovat väärällä reviirillä. Mitäs olette niin saamattomia!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      108
      2227
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      47
      818
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      786
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      521
      734
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      66
      648
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe