Eli haluaisin vain kysellä ihmisten kokemuksia ns. rinnakkaistodellisuudesta/henkimaailmasta tai miksi kukakin sitä haluaa kutsua. Näitä kokemuksia on monilla mm. rukoilun ja meditaation yhteydessä, itselläni on viimeaikoina ollut enemmänkin näitä kokemuksia kun olen ollut äärimmäisen keskittynyt spirituaalisuuteeni:Olen selkeästi ollut jossain toisessa paikassa ja oloni on muuttunut yllättäen hyvin empaattiseksi, hyvinvoivaksi ja rakastavaiseksi. Olen tuntenut henkiolentojen läsnäolon joka on rauhoittanut mieleni täysin ja poistanut kaiken negatiivisen energian minusta. Olo muuttuu sellaiseksi mitä ei vain ole ennen kokenut tässä fyysisessä maailmassa, tuntuu kuin ei olisi enää pelkkä ihminen vaan jonkinlainen "yliminä", ja uskon että tämän tilan voi saavuttaa jokainen ihminen kun tarpeeksi harjoittelee. Kokemuksia kyseisestä rinnakkaistodellisuudesta olen kuullut lukuisilta ihmisiltä. Eli olisi kiinnostavaa tietää mitä kokemuksia teillä mahdollisesti löytyy?
Rinnakkaistodellisuus
3
4520
Vastaukset
- että pelastuisit
ihan alkuun tutustua niiden uskoon tulleiden kertomuksiin, jotka ovat joskus harjoittaneet samoja asioita kuin sinäkin ja tulleet huomaamaan että saatanan riivaajahenget ovat esittäneet noita rauhan ja rakkauden oloisia henkiä. olet oikeasti tosi vaarallisella tiellä. et varmaankaan kapinoidaksesi jumalaa vastaan, mutta pahasti eksytettynä. rukoile hyvä ihminen että Jeesus näyttää sinulle totuuden noista hengistä ja asioista.
- Shoatt
Ei kaikki ole todellakaan noin mustavalkoista kuin luulet, tiedän että tuota:on Saatanasta-argumenttiä on kiva viljellä asioihin joista ei ole omakohtaista kokemusta. Pelko houkuttelee alempia olentoja kyllä paikalle, mutta he eivät pysty tekemään sinulle mitään(henkistä vahinkoa korkeintaan jos olet herkkä ihminen) jos et anna heille tilaisuutta siihen. Tosin kun ei pelkää saa tuntea Jumalan/hyvien henkiolentojen parantavan voiman ja rakkauden. Meditaatio on eräs tapa, ehkä kaikkein paras, päästä tuohon rinnakkaistodellisuuteen josta löytyy myös se Jumala. Ei se ole vaarallista/saatanallista, vaan hyvää.
Tulet kyllä ymmärtämään ja kokemaan tämän asian joko tässä elämässä, tai viimeistään kuoltuasi kun menet sinne paikkaan jota taivaaksi kutsutaan, mutta vielä ei taida olla sen aika. Kokemus viimeistään poistaa kaikki epäilykset siitä saatanallisuudesta mitä esim. astraalimatkaukseen liittyy. Tärkeintä on pitää mieli avoimena ja positiivisena, sillä myös näissä asioissa ihminen saa sitä mitä tilaa.
-Kaikkea hyvää sinulle
- Anonyymi
Taksilla vaan sinne mentiin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2902727- 2011044
- 66907
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti150856- 61737
- 56690
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?19612- 51565
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?55519- 55515