Kauppalehden eksoottinen protestilista

Kauppalehden protestilistalla erikoisia nimiä.Tässä listalta satunnaisotannalla poimittuja nimiä:

-Mazlum Dogan Elek
-Ergin Murat
-Rokhsatzadeh Yousef
-al-Salman Husein Karam Azzawi
-Hoang Dug Cuong...jne...


Onkohan nämä mamut jotenkin keskimäärin epärehellisempiä yrittäjiä?
2123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tämän päivän eperehellisimmät "yrittäjät" ovat nimenomaan maahanmuuttajia. Perinteet velvoittavat.

Äänestä

joten sen on helppo päästää asiat ulosottoon.

Seuraavalla viikolla seuraava mamu pyörittää samaa firmaa, ja ulosotossa olevalle mamulle maksetaan pimeästi palkkaa..

Easy case.

Veikkaan että mamubusineksessa on hyvin usein kysymys tuosta. Tietyistä maista tulleilla mamuilla ei ole moraalia ollenkaan, meidän mittapuun mukaan. Heille se (tapansa) on yhtä normaalia kuin lapsen kanssa naimisiinmenokin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pekka walden kirjoitti:

Kauppalehden protestilistalla erikoisia nimiä.Tässä listalta satunnaisotannalla poimittuja nimiä:

-Mazlum Dogan Elek
-Ergin Murat
-Rokhsatzadeh Yousef
-al-Salman Husein Karam Azzawi
-Hoang Dug Cuong...jne...


Onkohan nämä mamut jotenkin keskimäärin epärehellisempiä yrittäjiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu