miten kokoomus voi olla suomen suurin puolue? onko tosi että suomessa on niin paljon hyvätuloisia,sillä hyvätuloisten puolue kokoomus todellakin on. Vai olisiko niin, että ihmisillä on menneet pääomat ja velat sekaisin? uskoisin ettei normaali duunari jolla on 250000e velkaa voi millään ilveellä kutsua itseään rikkaaksi?? toinen mahdollisuus on, että ihmiset luulivat kokoomuksen viimevaalien slogania(joka oli tarkoitettu vitsiksi)"työläisten puolue" tosiasiaksi??? ei voi kuin ihmetellä???
mää ihmettelen kauheast!
ja ihmettely jatkuu.
292
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
nytkin katainen&co kurkku suorana puolustamassa alhaista pääomaveroa! meidän selkänahallahan ne pitää kreikat sun muut slummimaat pelastaa ja pankit per..le! vanhuksilta ja lapsiperheiltä vaan kaikki pois ni jyrki on tyytyväinen
Paasikivi totesi aikoinaan että suomen kansa on poliittisesti harvinaisen tyhmää. Eihän suomalaiselle tarvitse antaa mitään muuta kuin velkaa ihan helvetisti että se saa ostettua jonkun asunnon jostakin betonibunkkerista niin sen jälkeen ollaan niin kapitalistia ettei paremmasta väliä. Siihen vielä velka-volvo, ja ei kun kokoomusta äänestämään.