Aina silloin tällöin törmää ihmisiin, jotka eivät voi mitenkään uskoa, että mitään illuminaatteja on olemassa.
Tein heitä varten tämän kirjoitukseni.
Jos joku ei usko, että illuminaatit toimivat maailman pahoina taustajuonittelijoina, niin olkoon uskomatta.
Viis nimistä!
Mutta pahuutta, kieroilua, kummallisia kuolemia eli toisinajattelijoiden murhia, petoksia, valehtelua, false flag -hyökkäyksiä, kiristystä, korruptiota, manipulaatiota, rahalla voitelemista, salailua, median peittelyä ja yksipuolista propagandaa, lahjottuja tuomareita, vaalien tulosten vääristelyä, väkivaltaa, hillitöntä ja perverssiä seksuaalisuutta, huumeiden kontrollointia ja niillä rikastumista ja lopulta jopa saatananpalvontaa on tietty maailman eliitti täynnänsä.
Oli sen nimi mikä tahansa.
Se porukka hallitsee jo nyt maailmaa.
Mutta se ryhmittymä, joka pitää itseään tavallisia ihmisiä huimasti ylempänä olevina eliittiyksilöinä, himoitsee vielä lisää valtaa, jotta he voisivat kontrolloida kaikkea mitä maailmassa tapahtuu ja kaikkien ihmisten mielipiteitä.
Uljas uusi maailma ei ole enää vain kirjan nimi.
Muutamien vuosien sisällä he haluavat saada aikaan kaikkialla maailmassa Uuden maailmanjärjestyksen, jossa perinteiset kansallisvaltiot on tuhottu, perinteiset uskonnot muutettu yhdeksi maailmanuskonnoksi, joka puhuu jatkuvasti rauhasta ja ihmisten veljeydestä ja kaikki kansat on alistettu osiksi yhden maailmanhallituksen täydellisesti valvomaa Maailman unionia. Erimieliset teljetään vankiloihin ja mestataan.
Minä en halua olla osallisena tuossa saatanallisessa systeemissä.
Minä pyrin siihen, että Suomi ei ole ikinä mukana tuossa lopunajan Baabelissa ja maailmanhistorian pahimmassa diktatuurissa.
Ajan siksi Suomen eroa EU:sta, koska EU:n jäsenenä Suomi joutuu ilman muuta mukaan myös globaalin Maailman unionin kehittämiseen ja tulevan maailmanhallitsijan nuolemiseen ja palvomiseen.
Jouko Piho
Itsenäisyyspuolueen
kansanedustajaehdokas
Uudenmaan vaalipiirissä
Sinulle joka et usko, että illuminaatteja on olemassa
14
473
Vastaukset
- tsemppiä!
Hienoa, että on vielä suoraselkäisiä miehiä olemassa.
Illuminati on niin totta kuin olla voi.
Valtamediat ovat heidän hallussaan, uutistoimistot, joten sieltä ei tietenkään heistä kuule.- Onnea vaan
Hyvää nimipäivää, Jouko.
- kjhfkus
Mikä vittu siinä kestää? Noilla resurseilla ei luulis kestävän kauaa saada moista aikaan. Onhan ne jo muutaman sata vuotta krjoitusten mukaan yrittäneet.
Eihän se natseillakaan ottanu montaa vuotta saada saksa sekaisin...
Ja ole huoletta siitä saatanasta, se on oikeesti satua, vähän niinkuin joulupukkikin. - - X -
Uudenlainen maailmanjärjestys ei ole välttämättä paha ja negatiivinen asia. Oletko tutustunut Hengellisen Hierarkian ja Valon Galaktisen Liiton tiedotteisiin (Sheldan Nidlen välittämät viestit) joissa myöskin tuosta uudenlaisesta maailmanjärjestyksestä kerrotaan?
http://www.tiedontalo.net/uusimmat.htm- !?!
Nämä nykyiset käsitteet,illuminatit,negtiivinen eliitti jne..ovat vain tämän Newage ajattelutavan ja Internetajan tuotteita.
Esimerkiksi 1970-ja 1980-luvuilla tällaisia käsitteitä ei ollut.Silloin ei ollut intrenetiä eikä esimerkiksi kanavoijiakaan.Niihin aikoihin oltiin paljon realistisempia.
Tämä eräs tunnettu kanavoija eli Sheldan Nidle on lupaillut kaikenlaista uutta maailmajärjestystä saamiensa tiedotteiden kautta jostain 1990-luvun puolesta välistä lähtien.Erään tämän vuoden alun tiedotteen mukaan tämä on heidän yhteydenottonsa vuosi!Mutta kiirettä pitää koska tämä vuosi on kohta lopussa.Voisi sanoa,että tähtikansat ja täällä toimivat "valotyöntekijät" ovat kummallisen aikaansaamatonta porukkaa!Ensi vuosi on sitten taas kerran selitysten vuosi.
Eipähän minun muistaakseni näitä fiktiivisiä illuminati,-negatiivinen eliitti-yms.käsitteitä ei aiemmin ole käytetty edes vaaliteemoinakaan! - qewqrerqr
!?! kirjoitti:
Nämä nykyiset käsitteet,illuminatit,negtiivinen eliitti jne..ovat vain tämän Newage ajattelutavan ja Internetajan tuotteita.
Esimerkiksi 1970-ja 1980-luvuilla tällaisia käsitteitä ei ollut.Silloin ei ollut intrenetiä eikä esimerkiksi kanavoijiakaan.Niihin aikoihin oltiin paljon realistisempia.
Tämä eräs tunnettu kanavoija eli Sheldan Nidle on lupaillut kaikenlaista uutta maailmajärjestystä saamiensa tiedotteiden kautta jostain 1990-luvun puolesta välistä lähtien.Erään tämän vuoden alun tiedotteen mukaan tämä on heidän yhteydenottonsa vuosi!Mutta kiirettä pitää koska tämä vuosi on kohta lopussa.Voisi sanoa,että tähtikansat ja täällä toimivat "valotyöntekijät" ovat kummallisen aikaansaamatonta porukkaa!Ensi vuosi on sitten taas kerran selitysten vuosi.
Eipähän minun muistaakseni näitä fiktiivisiä illuminati,-negatiivinen eliitti-yms.käsitteitä ei aiemmin ole käytetty edes vaaliteemoinakaan!Onko Salomo, Pythagoras, Heraclitus, Empedocles, Simon Magus, Hypatia, Leibniz, Weishaupt, Goethe ja Hegel satua?
He kaikki ovat kuuluneet Illuminatiin. Tänäpäivänä ~6000 ihmistä kuuluu tähän salaseuraan heidän sivujensa mukaan, mutta sitä ei tiedä keitä he ovat.
Illuminatin viralliset sivut:
http://www.armageddonconspiracy.co.uk
- qerqwerqwer
Suomea on aina johdettu tyrannian keinoin, jossa valtaa on pitänyt pieni eliitti huipulla. Keisarikunta, monarkia, fasismi, kommunismi ja demokratia ovat kaikki despoottisia valtiomuotoja.
- 32
Rakkaus syrjäyttää Illut.
- qwerqwr
Mitäs jos illut on rakkaus ja me muut on illut?
- maanjärisys
Maailmanjäristys voi vain saada aikaan uuden maailmanjärjestyksen.
- Kxcz
Maailman pyörittäjät on varmaan iloisia,kun osa ihmisistä ottaa raamatun niin tosissaan tai jonkun muun uskonnon.
- JUUTALAISTEN juonia?
Sinä siis puhut JUUTALAISTEN salajuonista, etkö sinä puhukin? JUUTALAISTEN!
- Kxcz
Minusta maailman pyörittäjissä on varmaan monenlaista rotua ja kansallisuutta jotka nauttivat siitä,että ihmisiä voidaan ohjailla uskonnoilla ja uskomuksilla ja pelolla ja erilaisilla propagandoilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.845067Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.173416Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j242720Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.581780- 471576
- 941352
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441346Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa
Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.2391275Hiljaisuus
Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.731048IS Viikonloppu 29.-30.11.2025
Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra54932