Yamarin 540 BG ohjauskaapelin vaihto

Veneessä on Yamahan 60 hv moottori. Jotta saisin
koneen päähän ohjauskaapelin kiinni, niin pitääkö kone irrottaa asennuksen aikana. Nyt en saa pujotettua kaapelia moottorin rei´istä koska tilaa ei ole tarpeeksi. Onko jollakin tietoa asiasta.
1423
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kai se on irroitettava jos ei muuten kerran onnistu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hannuh kirjoitti:

Veneessä on Yamahan 60 hv moottori. Jotta saisin
koneen päähän ohjauskaapelin kiinni, niin pitääkö kone irrottaa asennuksen aikana. Nyt en saa pujotettua kaapelia moottorin rei´istä koska tilaa ei ole tarpeeksi. Onko jollakin tietoa asiasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu