HYVÄ PAAVO!!!

LUU KURKKUUN ÄÄRIFENNOILLE
20209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

ei ole tajunnut että freud.... mitalit on jo jaettu. ketä kansaa paavo edustaa/edusti vai edustaako rahaa?

Äänestä

HYVÄ!!!!!

Äänestä
  • Saat sitten tällä pakkoruotsituksellasi pakkovenäjänkin Suomeen, ellei Suomesta tehdä virallisesti yksikielistä maata, kuten SL on esittänyt.

    Äänestä

  • kuinkas kävikään kirjoitti:

    Saat sitten tällä pakkoruotsituksellasi pakkovenäjänkin Suomeen, ellei Suomesta tehdä virallisesti yksikielistä maata, kuten SL on esittänyt.

    HYVÄ PAAVO!!!

    Äänestä

  • LOISTAVAAAAAAAAAAAAA kirjoitti:

    HYVÄ PAAVO!!!

    PAAVO on MIES!

    Äänestä

  • isänmaallinen!!!!!!! kirjoitti:

    PAAVO on MIES!

    .

    edesauttaa osaltaan Suomen integraatiopolitiikkaa

    Ei ole enää sijaa provokaatio-paavoille eikä muillekaan talebaaneille

    .

    Äänestä

Kyllä hänen eläkkeellään riittäisi vaippoja koko tämän punanaamaisen eläkeläisen loppuiäksi. Viinaa myös. Surullinen tapaus on Lipponen ja esimerkki miehistä, jolla ei ole selkärankaa. Ura ollut suomalaisille pyllistämistä ja vastaavasti milloin ruotsalaisille, Saksalle ja milloin Kremlille kumartamista.

Äänestä

VALTAAN!

Äänestä

.

sekö on SuRujen ratkaisumalli kaikkeen ollut jo vuodesta 1150 jKr.???????

.

Äänestä
  • ajettiin lappalaisia pois? ja ketkä?

    Äänestä

  • Synkkä menneisyys kirjoitti:

    ajettiin lappalaisia pois? ja ketkä?

    .

    lappalaisethan on aina olleet liikkuvaista kansaa

    Olleet tuhansia vuosia

    .

    Äänestä

Ei naurata yhtään, eihän.

Äänestä
  • Ällöös morkkaa

    Äänestä

Voi Paavo parka ja demareiden kannatusluvut - Jugner repii jossain pelihousujaan...

Kiviniemi tekee hyvää työtä ja osaa hoitaa nämä asiat.

Äänestä

HYVÄ!!!

Äänestä

Lipposessa on mustalaisverta kuten kaikissa ruotsalaisissa.

Äänestä
  • Nassesetää ärsyttää nämä metsäsuomalaiset jotka eivät suostu sivistymään ruotsinkielen kautta.

    Äänestä

  • homo närpesiensis kirjoitti:

    Nassesetää ärsyttää nämä metsäsuomalaiset jotka eivät suostu sivistymään ruotsinkielen kautta.

    Kiitos Paavo, sait taas pakkoruotsivihan roihuamaan. Ettei pääse unohtumaan ennen vaaleja. Lisää tälläisia kannanottoja, please HBL

    Äänestä

  • homo närpesiensis kirjoitti:

    Nassesetää ärsyttää nämä metsäsuomalaiset jotka eivät suostu sivistymään ruotsinkielen kautta.

    Sivistystä? Sivistystä on jos Remu Aaltonen valittaisiin Närpiön kulttuuriministeriksi. Remu kun on terve manne arjalainen eikä turaani mongoli.

    Äänestä

Rkp on joka asiassa aina vedonnut suvaitsevaisuuteen ja nyt vastustavat kaikin keinoin opiskelijan itsemäärämisoikeutta , missä suvaitsevaisuus?
Opiskelijan oikeuksien polkeminen näyttää olevan rkp:n ensisijainen tehtävä / tavoite.
Samainen puolue on myös puhunut oikeudenmukaisuudesta ja kysynkin nyt miten tämä vastustus edustaa heidän mielestä oikeudenmukaisuutta , mitä oikeudenmukaisuutta PAKKO edustaa?
Se että opiskelija saa itse vapaasti valita mitä kieliä hän haluaa opiskella niin se on oikeudenmukaista.
Sitä kutsutaan muuten myös demokratiaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HYVÄ!!!!!!!!!!!!!!!! kirjoitti:

LUU KURKKUUN ÄÄRIFENNOILLE

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu