Terroriuutiset lietsovat jatkossa yhä enemmän rasismia ja maahanmuuttajavastaisuutta, ja mielestäni Suomen poliitikkojen on kiellettävä uutisointi mediassa! Tässä eräs surullinen uutinen:
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2010121412862172_ul.shtml
Tuo jos mikä ruokkii islamofobiaa, ja se on sivistysmaiden alhainen tyyli.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2010121412862172_ul.shtml
Tuo jos mikä ruokkii islamofobiaa, ja se on sivistysmaiden alhainen tyyli.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Niin eihän noita tarvi pelätä,lähetään kä'veleen pommimiehen kanssa
käsikynkkää vai?
Tosiasiat on tosiasioita,terroristit ovat saaneet
pikkuhiljaa meidän hyväuskoisuuden saattelemana
jalansijaa euroopassa.
Nyt on myöhäistä tehdä enään mitään.
Tässä on tulos sitten,meinaatko,että tästä räjäytyksestä ei olisi saanut
uutisoida?
Rasismiako tämäkin?
Sano Haloselle,että älä puhu tästä.
Tästä aiheesta olisi pitänyt huutaa
joka tuutista ja kovaa.
Ja hyvissä ajoin,aikoja sitten.
pommia, ja unohdetaan ne tehtaan tekemät joita olemme Afganistaniin viskoneet. - Jää viaton mieli. Mennään kirkkoon rukoilemaan kaikkien uhrien puolesta hei! Viattomat uhrit ja resupekat, heitä me kannatamme, kunhan antautuvat meidän valtaamme, tai ei meidänkään vaan meidän isäntiemme. Kaikille uutejuomaa hei ja sianlihamakkaraa ja pahvihatut ropellilla!
ja katoppa tätä, tässä sitä ravintoa islamobialle vasta onkin.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2010121412862302_ul.shtml
RUOKINTA LOPETETTAVA HETI!
Niin Hannele K.eikö tämä uutisointi pitäs kans kieltää?http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2010121412862302_ul.shtml
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2010121412862302_ul.shtml
voi olla tosissaan?kuhan rovosoi.
Hannele K:n omien kirjoitusten mukaan hän halveksii suomalaisia ja suomalaisuutta, sekä avoimen rasistisesti nostaa subjektiivisen ihmisarvoasteikkonsa mukaisesti muslimiuskoiset ihmisryhmänä suomalaisten yläpuolelle. Tämäkö sitten ei ole rasismia?
Tuokin kieltoon myös. Sanalla sanoen uutisissa pitäisi painottaa maahanmuuton hyviä puolia, tehdä positiivisia juttuja kuten Helsingin Sanomat tekee. Islam on oikeasti rauhan uskonto, siksi monta muslimia minäkin tunnen. Jotkut ovat hairahtuneet, samaa fanaattisuutta esiintyy myös kristinuskossa. Maailman muslimeja ei saa tuomita, vaan heitä tulee nyt tukea kaikin tavoin.
mutta harvemmin nämä fundametalisti kristityt juoksentelee putkipommit repussa ympäriinsä!
Kuulkaa minua Lapseni! Minä olen saapunut tänne pelastamaan teidät pahalta. Vapauttamaan teidät tyranniasta ja orjuudesta. Seuratkaa minua niin saatte elää kuinka ihmisen kuuluu. Vapaana.
ratkaisu.
Älä silti suutu, olet vielä liian pieni ymmärtämään isoja asioita. Vanhempana sitten sinäkin ymmärrät.
Isi puhaltaa pipin pois.
Kaikki negatiivinen uutisointi on lopetettava, sillä on lannistava vaikutus kuluttajaan.
kaikki epävarmuus tuottaa kauppiaille ja työnantajille tappioita sekä alentaa työtehoa sekä kilpailukykyä !
olivat ja ovat puutteenperiä... Hyi.
Kuten pääministeri totesi, tärkeää on että asiosta voidaan puhua avoimesti.
Ja niiden oikeilla nimillä....
Paras keino olisi aloittaa koko maailman laajuinen ja erittäin äänekäs halveksunta ja pilkka muslimitouhuja kohtaan. Heille pitää huutaa joka kanavalta, että heidän imaaminsa on valehellut heille paratiisiin pääsystä,ja ovat itseasiassa saatanan palvojia,- ja ne seitsemänkymentä neitsyttä onkin itseasiassa 70 riivaajaa, jotka oottavat salamurhaajia.
tämä maailma ei mene niinkuin Hannele haluaa, vaan terrroriteoista ja niiden suunnittelusta puhutaan ja tullaan puhumaan vieläkin avoimemmin täysin riippumatta siitä ,pitääkö joku muslimin munanlutkuttaja siitä vai ei.
http://maahanmuuttojaislam.blogspot.com/
http://www.heretical.com/houswitz/index.html
TOIMITTAKAA ihmeessä pian nuo linkit meidän kaikille kaikille päättäjillemme, ja VAATIKAA heitä HERÄÄMÄÄN TODELLISUUTEEN !!!
Ne jotka ovat päästäneet muslimit eurooppaan, ovat suorastaan rikollisia. Kuulihan sen jo saksan tilanteessa, ja on nähty joka puolella maailmaa, mikä tässä on edessä, jos niiden leviämiselle ei laiteta päättäväisesti tulppaa.
pitäähä ilotulitusta olla
Ei älykkäät suomalaiset yhdistä terrorismia islamiin. Ei sen enempää kuin maatalouteen tai postimerkkien keräämiseenkään. Terroristit luovat oman maailmansa eikä heillä ole tekemistä muuta kuin jonkin vääristyneen poliittisen näkemyksen kanssa.
Tämä SKPn PÄÄIDEOLOGIHAN on kaikille tuttu ympäri vuorokautinen spämmäri joka YLISTÄÄ kaikkia Länsimaille VIHAMIELISESTI suuntautuvia ROTTIA!!!!
"War'is Perce" iirolle nämä kaikki ovat "urheita itsenäisyys tastelijoita", kuten Taliballotkin!
ELÄKÖÖN STALINISTIEN HÄVIÄMISESTÄ KUN KANSA VIISASTUU LOPUTAKIN HYLKÄÄMÄLLÄ PUNAINEN AATE LOPULLISESTI!
Se ei enää julkaise rikosuutisissa rasismia lisääviä tuntomerkkejä rikollisista.
Tietyt yksityiskohdat, jotka paljastaisivat rasistisesti roiston etnisen taustan, sensuroidaan automaattisesti.
Hesarissa oli aikanaan teräväpäinen ja -kynäinen pilapiirtäjä - Kari Suomalainen. Kari pilaili kait kaiken mahdollisen kustannuksella naurattaen ja samalla avaten ihmisten silmiä näkemään totuuden.Yksi aihe oli kuitenkin hesarille liikaa: Somaleita ja valtiovallan suhtautumista heihin ei sopinut pilkata. Karin ja hesarin tiet erosivat näin 1991 ja sama linja lehdessä jatkuu vielä tänäänkin.
Lisää aiheesta http://hommaforum.org/index.php?topic=446.0 . Kirjoituksessa tummennetulla fontilla on linkkejä Karin pilapiirroksiin, joista mietityttämään jäi erityisesti tämä: http://i43.tinypic.com/dxxpnb.gif . Pilapiirroshan on 20 vuotta vanhanakin kuin tietoisku tämän päivän Suomessa harjoitettavasta rotuerottelusta, apartheidista.
Ei kai hyysäriä kohta enää lue muut kuin hölmöt ja valehtelevat hölmöt, kuten Hannele K ja Jussuf(se sama). Heillehän lehti on tietysti uskon vahvistukseksi tehtykin piilottelemaan ja vääristelemään totuutta ja estämään kannaltaan ikävien tapahtumien ja käytäntöjen julkituloa. Ei internetin aikakaudella voi ihmisiltä pimittää tietoa, kuten Wikileaksista nähdään. Ihmisillä on kamerakännykät ja Youtube näyttää tapahtumat totuudenmukaisina lähes reaaliaikaisesti, kun hyysäri samanaikaisesti kertoo valikoiden ja vääristellen eilisistä tapahtumista. Sensuuriin pyrkiminen tekee ihmisestä muiden silmissä naurettavan pellen, jonka maailmankuva ei kestä romahtamatta totuuden esittämistä.
Vai mitä, Hannele K?
http://www.youtube.com/watch?v=sO_gQmKt8kM
Tämä totuus ei pala tulessakaan. Se on ikuinen.
pah, mä ainakin mielummin tiedän kun en tiedä jos tääl pamahtaa pommi, osaapahan varoa..
an you suck
Eli terroristin pommi jos tappaa 50 ihmistä jossainpäin suomea niin ei uutista - ei täällä mitään apahtunut. Sehän uutisointi lisäisi rasismia. Onkohan pöllömpää ehdotusta kuultu?
Miksi Islamin väkivaltaisesta puolesta ei saisi puhua, pitääkö se lakasta maton alle?
Jos joku tekee jukisen uhkauksen tappaa, eikö siitä saisi kertoa?
Samalla logiigalla ei saisi kertoa että esim. joku "ryhmä" tekee helsingissä 40% raiskauksista vaikka ko. ryhmä edustaa 2% helsinkiläisistä.
Jos nyt joku ryhmä sitten on herkkä tekemään itsemurhaiskuja niin tottakai siitä pitää kertoa. Ehkä sille voidaan tehdä jotain. Esim käännyttää ne kristin uskoon ja kertoa kuinka idiootti uskonto heidän uskonsa on!!
Aika rankka provoilija tämä Hannele K ... ei sitä kyllä todesta voi ottaa.