Onko Fenniassa työskenteleviä tai erityisesti vakuutusedustajina toimivia paikalla? Kommentteja yrityksestä, työstä? Ovatko Fennian hinnat kilpailukykyisiä, tuotteet kelvollisia??
Kommenteista kiittäen!!
Vakuutusedustajaksi Fenniaan??
8
3919
Vastaukset 8
- Hoh hoijaa
tehdä kyseinen piilomainos, eikö oikein kauppa käy kun kerkeätte näpertelemään tällaisten asioiden parissa työaikaan, kuten kellonaika näyttää viestin lähetyksessä.
- LadyFennia
Ei kun kyllä tässä ihan oikeasti vasta harkitaan uudeksi työpaikaksi ko. putiikkia... Eli sinulla ei siis oikeasti mitään oikeaa kommentoitavaa Fenniasta. Missäs itse olet töissä, kun noin kitkerää tekstiä...?
- 7 oikein
LadyFennia kirjoitti:
Ei kun kyllä tässä ihan oikeasti vasta harkitaan uudeksi työpaikaksi ko. putiikkia... Eli sinulla ei siis oikeasti mitään oikeaa kommentoitavaa Fenniasta. Missäs itse olet töissä, kun noin kitkerää tekstiä...?
en ole missään töissä, enkä menisikään koska elän Lottovoitoilla.
Hyvää Joulua sinulle ja muille palstan lukijoille!!!!!!!!!
- Hirveä firma
No ainakin on tärkeää, jos haluaa Fenniaan töihin, että osaa kirjoittaa mahdollisimman halventavaan ja vittumaiseen sävyyn. Fennia ei nimittäin korvauksia maksanut ja Fennian hylkypaperi oli mittaluokassaan lähes pienoinromaanin mittainen. Kuollutta henkilöä paneteltiin, haukuttiin, leimattiin valehtelijaksi ja huijariksi :-(
- Entinen edustaja
Itse en ole Fenniassa ollut töissä, mutta olen firmaa seurannut useita vuosia läheltä. Tuotteet on vakuutuksissa kilpailukykyiset varsinkin pienyritysten ja yksityisasiakkaiden kohdalla. Uskon, että jos arvot itsellesi (keskinäisyys, suomalaisuus) kohtaavat, siellä on mahkut tehdä hyviä tuloksia. Itsestä se on eniten kiinni.
Näyttää Fennia laajentavat vakuutusedustajapuoltaan nopealla tahdilla. Tapiola, If, Nordea ja Pohjantähti ovat menettäneet edustajiaan Fennialle. Olen ymmärtänyt että haluavat vain hyviä myyjiä ja syyni on kova, joten jos sulle paikkaa tarjotaan niin olet ainakin yhden seulan läpäissy. Mielenkiinnolla seuraan vierestä miten kyseiselle prosessille käy. Jokainen yhtiö on tähän mennessä ryssinyt vakuutusedustajakanavansa, jollain syklillä. Uraa siinä ei tehdä ainakaan jatkuvasti saman yhtiön tuotteita myyden, jos historiaan on uskominen.
- Raiperami
Toki riippuu ahkeruudesta ja myyntityökyvyistä, joita harvalla ihmisellä todellisuudessa on. Mutta tiedänpähän vain, että esimerkiksi Fenniassa (myös muissa firmoissa) on myyjiä, jotka pääsevät sellaisille tuloille, että johtajillakin tekee tiukkaa. Mutta kuten sanoin, vaatii sekä ahkeruutta, että myyntitaitoa.
- Sepsi
Fenniassa sopimusfirmat ansaitsevat järkytyäviä voittoja vakuutuksia myymällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1041243
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94868Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31784- 66693
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93626- 32605
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16574- 18558
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43523- 10466