Tehkää hyvä työ
13
173
Vastaukset
- kannata
lahjoittaa, vuoden päästä on puolet lisää autettavia.
- ..
Maailmassa
- ei voi
.. kirjoitti:
Maailmassa
mitään, se on nähty jo 40 vuotta tuetulle Afrikalle.
http://www.youtube.com/watch?v=rUh1WrHjYU4&feature=related - ---
ei voi kirjoitti:
mitään, se on nähty jo 40 vuotta tuetulle Afrikalle.
http://www.youtube.com/watch?v=rUh1WrHjYU4&feature=relatedEri juttu kuin Venäjä. Venäjä nousee ja on noussutkin 20 vuoden aikana siitä mihin ajautui Neuvostoliiton kaatumisen jälkeen. Venäjän lapsia lähinnä ajattelinkin kun linkitin tuon ja heille olen itsekin rahallista apua antanut. Tänä vuonna IRR TV tosin näyttää lisänneen kohteitaan myös muualla maailmassa, aikaisemmin kohteena olivat vain Pietarin katulapset.
- linkissä kuka
--- kirjoitti:
Eri juttu kuin Venäjä. Venäjä nousee ja on noussutkin 20 vuoden aikana siitä mihin ajautui Neuvostoliiton kaatumisen jälkeen. Venäjän lapsia lähinnä ajattelinkin kun linkitin tuon ja heille olen itsekin rahallista apua antanut. Tänä vuonna IRR TV tosin näyttää lisänneen kohteitaan myös muualla maailmassa, aikaisemmin kohteena olivat vain Pietarin katulapset.
on keräyksen vastuuhenkilö, voisi olettaa, että perille menee noin 2 prosenttia keräysvaroista?
- 25
muuta eivät ansaitse. Sääliä vain niin joka perkeleen vuosi avuntarvitsijat lisääntyy grillausmaissa 100% vauhdilla, panevat kuin kanit kaikkea mikä liikkuu ja väkeä tulee lisää mitä maapallo ei pysty enää sietämään.
Joten minulta ei lähtisi perkele kuin kuula noiden kalloon.- ,,,,,
Lasten vika se mitä vanhemmat ovat.
- 18
,,,,, kirjoitti:
Lasten vika se mitä vanhemmat ovat.
mitä voi odottaa vastaavan henkilön joka ei tajua että jos elämästä selviä niin kuolla voi, näin luonto verottaa eläimiäkin, ja mikä perkele ihminen luulee olevansa... kohta maapallo kuolee liikakansoitukseen, kiittäkäämme siitä sinunkaltaisiasi maapallon tuhoajia.
- ovat vastuussa
,,,,, kirjoitti:
Lasten vika se mitä vanhemmat ovat.
lapsista, miksi sitten pitää tehdä lapsia, jos kannabis kiinnostaa enemmän kuin lapset?
- Auttakaa heitä
18 kirjoitti:
mitä voi odottaa vastaavan henkilön joka ei tajua että jos elämästä selviä niin kuolla voi, näin luonto verottaa eläimiäkin, ja mikä perkele ihminen luulee olevansa... kohta maapallo kuolee liikakansoitukseen, kiittäkäämme siitä sinunkaltaisiasi maapallon tuhoajia.
Ihminen sanoo noin, hänkö joka elää hyvinvointisuomessa? Nauttii ehkä palkasta moni sosiaalietuuksista.
Tuskin itse olet vähempää maapallon tuhoaja. Ajatko ehkä autolla 300 metrin kauppamatkat ja lyhyet työmatkasi koska et viitsi herätä 15 minuuttia aiemmin käyttääksesi joukkoliikennettä?
Kieltämättä IRR TV on listannut tänä vuonna kohteikseen alueita joille minäkään en lähettäisi tukea, mutta tähän voi vaikuttaa itse jokaiselle kohteellehan on merkitty viite. Minusta naapurimaan vähäosaiset lapset ovat hyvä auttamiskohde. - öljymiljon-
Auttakaa heitä kirjoitti:
Ihminen sanoo noin, hänkö joka elää hyvinvointisuomessa? Nauttii ehkä palkasta moni sosiaalietuuksista.
Tuskin itse olet vähempää maapallon tuhoaja. Ajatko ehkä autolla 300 metrin kauppamatkat ja lyhyet työmatkasi koska et viitsi herätä 15 minuuttia aiemmin käyttääksesi joukkoliikennettä?
Kieltämättä IRR TV on listannut tänä vuonna kohteikseen alueita joille minäkään en lähettäisi tukea, mutta tähän voi vaikuttaa itse jokaiselle kohteellehan on merkitty viite. Minusta naapurimaan vähäosaiset lapset ovat hyvä auttamiskohde.döörit ym.. Venäjällä voisi auttaa maansa kansalaisia, kyllä siellä rahaa on vaikka antaisivat kaikille Suomalaisille 10 miljoonaa euroa taskurahoistaan?
Typerät Suomalaiset auttavat vaan ulkomaalaisia, ja jättävät oman maan kanaslaiset heitteille, kun ollaan kateellisia sille, että pelätään autettavan hyötyvän siitä.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Venäjän_oligarkit
- Not a fool
En tue noita huijausjärjestöjä kyllä pätkääkään. Lopullisesta summasta ehkä 90% menee oikeasti jonnekin loput menee kuluihin.
- ?
Nähnyt heidän tiliyhteenvetonsa?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka1113317GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?
GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys491213- 831182
Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut
Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja561147Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!
Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!351072- 601027
Autolla puuhun
Halapahallin kohilla auto puuhun, lujaa on tultu ja ei oo pysyny hallinnassa. Taisipa olla lundin pojan auto, eipä tainn27930- 67888
- 53877
Tunnustan
Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle39872