Nokian kännyt boikottiin

Nokia kohtelee niin törkeästi työntekijöitään etten enää aio ostaa yhtään nokian kännykkää.
3101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En oo ku yhden ostanu ja seki paska hajos kun siihen tuli tekstiviesti. Joo, oon boikotoinu aina nokiaa. Paskoja puhelimia kalliilla hinnalla.
Siemens: toimi aina loistavasti
Sony ericsson: Toimi aina loistavasti
Kiinalainen halpaluuri NOVO: Toimi AINA loistavasti
Nyt alla samsung galaxy 3 ja...yllätys, toimii loistavasti

Nokiaan en koske, pitkällä tikullakaan. Sitäpaitsi symbian on jo käytännössä kuollut alusta.

Äänestä

joo, boikottiin vaan niin LISÄÄ PORUKKAA SAA kenkää!

Eikös pitäis tehdä toisinpäin, nyt kaikki ostamaan Nokiaa jotta
työpaikat säilyisivät täällä?!!!

Äänestä
  • Ei ne täällä tule kuitenkaan enää kauaa säilymään. Ulkomailla työvoima on niin paljon halvempaa että ei ole kuin ajan kysymys että loputkin työntekijät saavat monoa. Ne työntekijät ei ole kuin numeroita paperilla sille pomolle. Voitto on se mikä ratkaisee. Tulos tai ulos. Nyt ei tullut tulosta niin...

    Enkä usko että muutama suomalainen voisi nokian kurssia kääntää...Paskoja, rumia kapuloita surkealla käyttöliittymällä, kilpailijat valovuosia edellä. No joo N8 on hieno luuri myönnettäköön mut...kuitenkin.

    R.I.P Nokia

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nokialla 14v kirjoitti:

Nokia kohtelee niin törkeästi työntekijöitään etten enää aio ostaa yhtään nokian kännykkää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu