Joulu tervehdys Jeshniltä!

Kirjoituksen saanut:

Joulu, tervehdys:
On kulunut 2011v 2kk 13pv siitä kun synnyin Israelissa, Efratan Bethelissä.
Minä olen syntynyt uuden kuun toisena päivänä vuonna 19.258 taivaallisen kalenterin mukaan, joka ei ole laskettavissa maan historian mukaan. Taivaallinen kalenterikin on moneeen kertaan muuttunut.
Minun aikani on nyt tullut asettaa kaikki kohdalleen. Aiemmin aika ei sitä minulle antanut, minusta johtumattomista syistä.
Älkää siis ajatelko minusta mitään pahaa. Minun valtakuntani työ on jatkunut teissä, jotka olette minut omaksenne ottaneet ja vieneet vapauden viestiä eteenpäin.
Älkää olko murheelliset, sillä minä olen voittanut maailman vallan ja sen seuraukset.
Synnin vallan, kuoleman vallan ja perkeleen vallan minä olen kukistanut ristini kautta.
Eläkää siis uskoen ja luottaen minuun, joka olen teidän Vapahtajanne. Tulevat maailman ajat ovat minun johtajuudessani. Sanon vakavasti teille, jotka nytkin epäilette, uskokaa ja luottakaa minuun.
Toivotan kuitenkin lapsille ja lapsen mielisille riemukasta ja puhdasta Jouluiloa!
Kirjoituksen saanut: 17.12.2010.

0

191

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

        Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
        Maailman menoa
        190
        6090
      2. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

        ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
        Maailman menoa
        151
        5645
      3. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

        Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
        Maailman menoa
        244
        4222
      4. 229
        3531
      5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

        Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
        Maailman menoa
        117
        3362
      6. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

        Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
        Maailman menoa
        126
        3210
      7. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

        Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
        Maailman menoa
        21
        2966
      8. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

        Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
        Maailman menoa
        9
        2475
      9. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

        Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
        Maailman menoa
        190
        2026
      10. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

        Nyt on syytä lopettaa irvailu.
        Maailman menoa
        129
        1981
      Aihe