Ei RKP-läiset aja Rakkoruotsia sen takia että osattaisiin Ruotsia vaan kyseessä on VIRKAMIESRUOTSIN säilyminen hinnalla millä hyvänsä koska he ovat vahvoilla hakuprosessissa. Hakutilanteessa oikeilla arvoilla on erittäin suuri vaikutus jos Ruotsittaja hakee Ruotsittajaa niin kuka menee läpi??
Tässä touhussa Suomalaisilla lapsilla ei ole mitään painoarvoa he ovat pelkkä väline RKP-läisten tavoitteissa.
RKP-läisille pitää asettaa hakukielto virkoihin n. 10-vuodeksi jotta saadaan tasapaino.
Lipponen , Sasi ja Vikkunen mesoaa lapsiensa puolesta jotta tulevaisuus olisi kullitettu
Tässä touhussa Suomalaisilla lapsilla ei ole mitään painoarvoa he ovat pelkkä väline RKP-läisten tavoitteissa.
RKP-läisille pitää asettaa hakukielto virkoihin n. 10-vuodeksi jotta saadaan tasapaino.
Lipponen , Sasi ja Vikkunen mesoaa lapsiensa puolesta jotta tulevaisuus olisi kullitettu
Vastaukset 6
Vanhimmat
"Ei RKP-läiset aja Rakkoruotsia sen takia että osattaisiin Ruotsia vaan kyseessä on VIRKAMIESRUOTSIN säilyminen hinnalla millä hyvänsä koska he ovat vahvoilla hakuprosessissa."
Kyllä tässä taitaa olla vinha perä. Se kaksikielisyyseetos, jota nostatetaan ja johon suomenruotsalaiset menevät mielellään mukaan, on kuitenkin vain sumuverho ja taustalla ovat nämä arkiset taloudelliset etuudet. En epäile ruotsinkielisten aitoa tunnekuohua, mutta he eivät itsekään uskalla analysoida omia motiivejaan loppuun asti.
Keinotekoista kaksikielisyyttä puolustetaan sen tuomien etuoikeuksien takia, ei kiellellisten tai kulttuuristen syiden takia. Juuri etujen takia svekot niin kiivaasti ja jääräpäisesti haluavat pitää järjestelmää yllä. He ITSE parhaiten tietävät nykyjärjestelmän edut itselleen. Myhäilevät keskenäään kabineteissa, mutta kansalle näyttävät marttyyrin naamaa.
Hyvä ......hyvä.....hyvä
Suomenkieliset lapset ovat kuten sanottu vain uhri suomenruotsalaisten etuoikeuksien alttarille.
Härskiä peliä.
Lipponen , Sasi ja Virkkunen silmääkään räpäyttämättä tuhoavat monen elämän vain saadakseen paistatella kristallikruunujen alla.
Mielästäni rikollista touhua. Näitä pitää kertoa muillekkin ihimisille ( oikeille ).
Lapset ei tosiaankaan paina mitään.......pysyvät nöyrinä RUOTSITUKSELLA.
Tuossa on todellinen syy:
http://www.pakkoruotsi.net/rkp.shtml