Raju sikainfluenssa-aalto UK:ssa, 17 kuollut

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/Britanniassa raju sikainfluenssa-aalto - jo 17 kuollut /art-1288357178686.html

14:sta varmistuneesta kuolintapauksesta yksikään ei ollut ottanut rokotetta.

17:sta kuolleesta 6 oli ollut lapsia.
Se ei ole normaalia.
Ei myöskään se että tehohoitopaikat alkaa taas olla lujilla..
9208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

raju aalto jos jo näin alussa on tuon verran kuolleita lapsia.

Äänestä

Samanlaista sairasta pelottelua kuin ennenkin.

Äänestä

Samoilla höpinöillä markkinoitiin sikapiikkiä suomeen viime syksynä, tosin maana silloin Meksiko. Saapa nähdä kuinka moni menee vipuun ja hakee sikapiikin pelottelun ajamana. No, ainakaan minä en mene, ei sellaista kauhukuvaa kykene kukaan keksimään.

Laita aikasi kulukkeeksi merkille, että tarinointi ei jää tähän vaan yhä uusia ja yhä kauheampia satuja tarjotaan kansalle jotta pilaantumisen uhkaamat sikapiikit menisivät kaupan hömelöille nyt ja tulevaisuudessa.

Kun taas päästään kohtaan jossa kerrotaan suomen tehojen olevan tupaten täynnä sikauhreja teen kuten viime talvena. Soitan tutuille jotka kolmella eri teholla työskentelevät ja kysyn onko ahdasta. Viimeksi kysyessäni jokainen vastasi, ettei osastolla ole yhtään sikauhria vaikka saman päivän lehdet väittivät niiden olevan katto myöden täynnä sikauhreja. Saapi stten nähdä.

Odottelen nyt kuitenkin kuukauden eli pari jotta media pääsee todelliseen kiimaan sikapiikkiä markkinoidessaan thl.n toimeksiannosta.

Äänestä
  • Tähän markkinakampanjaan on edellisestä poiketen liitetty lapset hyvin vahvasti.

    Siitä tulee mieleen väistämättä mieleen kaikessa hiljaisuudessa valmisteltu laki jonka keulakuvana toimi ministeri Risikko ja jonka lain tarkoitus ja päämäärä oli, että lääkejätit saisivat koemielesssä rokottaa suomalaisia lapsia kenenkään, edes vanhempien siitä tietämättä. Hanke ajautui vastatuuleen, eikä ihme.

    Tämä nyt aloitettu kampanjointi on suunnattu imelyys ja myötätuntosyistä lapsiin jotta edes yksi hakisi rokotteen, ei niinkään itselleen vaan lapselleen... joka sitten saattaa kotvan päästä potea narkolepsiaa.

    Ei pidä uskoa suoriltaan mitä mediat tuputtaa.. niiden ainoa tehtävä on toimia markkinoiden edistäjinä eikä ne vältä suoraa valhettakaan.

    Äänestä

  • Ei sikapiikkiä edes ole tarjolla.

    On vain kausi-influenssapiikki, jossa on kolmea kantaa.

    Äänestä

  • Mr.K.A.T. kirjoitti:

    Ei sikapiikkiä edes ole tarjolla.

    On vain kausi-influenssapiikki, jossa on kolmea kantaa.

    Sikapiikin saa edelleen niin halutessaan ja jos ei halua sen saa kausipiikin mukana vaikka ei haluaisikaan.

    En tiedä ammattiasi enkä työtäsi mutta minä tiedän näistä asioista enemmän kuin moni muu. Olen sanonut tuhat kertaa ja sanon uudeleen; älkää uskoko suoralta mitään tahoa olkootpa miten virallisen oloinen tahansa ja kun luette mediaa ottakkaa aina ja poikkeuksetta lähtökohdaksi, että kyseessä on joko suora valhe tahikka tarkoitushakuinen teelmä.

    Äänestä

vain sitä heikompien yksilöiden karsintaa - kylmästi ajateltuna ; inhimillisyys on on ateistis-evolutionistisessa katsannossa about hevonpaskaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mr.K.A.T. kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/Britanniassa raju sikainfluenssa-aalto - jo 17 kuollut /art-1288357178686.html

14:sta varmistuneesta kuolintapauksesta yksikään ei ollut ottanut rokotetta.

17:sta kuolleesta 6 oli ollut lapsia.
Se ei ole normaalia.
Ei myöskään se että tehohoitopaikat alkaa taas olla lujilla..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu