Kunnioitetun Ahtisaaren Nato myönteisyydessä näkee henkilön joka kiertää maailmaa rauhan asian puolesta osittain vero euroillamme värväten samaan aikaan Suomalaisia liittymään sotilasliittoon, joka toiminnallaan Yhdysvaltojen maailman laajuisia päämääriä toteuttaessa, on aiheuttanut viime vuosikymmeninä eniten taistelun jalkoihin jääneitä viattomien ihmisten kuolemia, tässä meillä onkin aika kova rauhan rakentaja. Tuntuu siltä että maailmaa kiertäessä rauhan sanan saattaja on kokonaan irtautunut iänmaansa todellisista ongelmista joita Natojäsenyydellä ei korjata, nekin rahat on parempi ohjata kansalaisten taloudellisen eriarvoisuuden ja köyhyyden vähentämiseen yhteiskunta rauha säilyttämiseksi, ettei syntyisi tilannetta jossa rauhan sanansaattaja joutuisi pyytämään Natolta siihen apua.
RAUHAN MIES.
MYRSKY 6
3258
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
hän ei tunne oloansa, ilman mittavia turvallisuusjärjestelmää turvallisuus miehineen, jotka kuulemma vievät valtavasti varoja. ... Ei taida edes yksi turvallisuusmies mihelle riittää, vaan vuorotyönä ja useammalla henkilöllä, taitaa turvatoimenpiteet olla samaa luokkaa, kuin istuvalla presidentillä, ellei jopa suuremmat. Se on silloin varsin huoletonta heittää kommenttia maailman foorumeilla, jos on?
Onko hän demari, joka haluaisi karjalan takaisin tai mitkä hänen meininkinsä oikeastaan ovatkaan, sama se mulle?
Ainakaan Nato ja Karjalan palautus eivät sovi samaan sarjaan.. heh :)
Nato= Rauha, Rauha, Rauhaah....
viimeinkin,että se mies ymmärtää sanan rauha vain jos sanasta poistetaan U kirjain !!!
….mutta on niin pahuksen naiivi. "Rauha on tahdonasia." Jos se niin olisi, niin suurin osa sodista olisi jäänyt käymättä, kun "Rauha on tahdonasia.", koskee molempia osapuolia ja ennen kuin aletaan sotimaan on yksi tai useampi diplomaattinen neuvottelu kierros.
Sota on politiikan jatke.
Kyllä Puna-armeijallekin olisi se kelvannut, että ilman sotimisia se olisi marssinut Helsinkiin. Sitä vastaan kyllä meidän suomalaisten kannatti taistella vastaan sillä Stalinin tahtoon alistuminen olisi ehkä säästänyt Suomen sodalta, mutta lopputuloksena Suomenkansa olisi hävinnyt maailmahistoriasta.
Sotaa pahempi asia on alistuminen, olemmeko me nyt alistumassa jenkeille?
- Clausewitzilainen