Menetetyt alueet takaisin

EU taustatukenaan USA voisi aloittaa neuvottelut Venäjän kanssa ryöstettyjen alueiden takaisin palauttamiseksi. Nyt on Suomella vahva neuvotteluasema. Emme ole enää yksin.
EU lupaisi ostaa entistä enemmän Venäjän luonnonvaroja ja ottaa vastaan venäläisiä asukkaikseen. Vastapalvelukseksi Venäjä palauttaisi Kaliningradin Saksalle sekä Karjalan kannaksen, Laatokan Karjalan ja Sallan itäosan Suomelle.
9168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

toivottavasti karjalaa ei koskaan palauteta suomelle. se tästä vielä puuttuisi porvarit sitä hinkuaa takaisin, että saavat halpaa työvoimaa ja suomalaiset entistäkin ahtaammalle.keskustan heppu sitä eritoten hinkuaa karjalanliitossa.nyt on turha kirjoitella kommunistista.vastustan viimeiseen asti jo pelkkä ajatus oksettaa.

Äänestä

ärsytä nukkuvaa leijonaa eläkä kaiva verta nenästäsi....
pieni historian kertaus tekee hyvää revanssimielisille

Äänestä

KYSYN VAAN?

Äänestä
  • älä huoli.

    Äänestä

USA palauttaa ryöstämänsä maat intiaaneille?

Äänestä

Saman tien kannattaisi hankkia valtakunnalle sen luonnolliset rajat; pohjoisessa Jäämeri, lännessä Latvian itäraja, idässä Ural-vuoret ja etelässä Valko-Venäjän raja. Eli melkein kaikki Venäjän sorretut suomalais-ugrilaiset kansat maamme siipien suojiin.

Äänestä
  • kannattaa lopettaa jo ajatusin karjalasta se on sulaa hulluutta ajatelkaa nyt hyväyt ihmiset kuvitteletteko, että se rikastuttaisi meitä päinvastoin se ajaisi meidät vielä huonompaan ahdinkoon. kuka hinkuaa sitä hommatkoon venäjän passin ja muuttakoon karjalaan. kyllä kyyti järjestyy.sehän on takapajula.jos menee viipurista esim. 20km siellä syödään vielä puukupeista ja osa asuu maakuopissa.

    Äänestä

  • lörinää,,,,,,,,,,,,, kirjoitti:

    kannattaa lopettaa jo ajatusin karjalasta se on sulaa hulluutta ajatelkaa nyt hyväyt ihmiset kuvitteletteko, että se rikastuttaisi meitä päinvastoin se ajaisi meidät vielä huonompaan ahdinkoon. kuka hinkuaa sitä hommatkoon venäjän passin ja muuttakoon karjalaan. kyllä kyyti järjestyy.sehän on takapajula.jos menee viipurista esim. 20km siellä syödään vielä puukupeista ja osa asuu maakuopissa.

    Ehdotukseni ei saa näköjään vastakaikua mutta ajattelemisen arvoinen ehdotus on.

    Siis siellä entisillä Suomen alueilla syödään puukupeista ja asutaan maakuopissa, elääkö kukaan Suomessa niin? Sen alueen liittäminen Suomeen toisi sen alueen väestön hyvinvoinnin piiriin.

    Äänestä

Miten onkin tutun kuuloista puhetta "Emme ole enää yksin" Miten siinä kävikään viime kerralla? Jos haluat Karjalan takaisin niin voidaanhan me liittyä venäjään. Olisi sekin hyöty, että näille Suomessa loisiville sompuille ählämeille tulisi äkkilähtö.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yks vaan kirjoitti:

EU taustatukenaan USA voisi aloittaa neuvottelut Venäjän kanssa ryöstettyjen alueiden takaisin palauttamiseksi. Nyt on Suomella vahva neuvotteluasema. Emme ole enää yksin.
EU lupaisi ostaa entistä enemmän Venäjän luonnonvaroja ja ottaa vastaan venäläisiä asukkaikseen. Vastapalvelukseksi Venäjä palauttaisi Kaliningradin Saksalle sekä Karjalan kannaksen, Laatokan Karjalan ja Sallan itäosan Suomelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu