Elisan joululahja työntekijöille

32

YT- päättyneet. 10% irtsanottiin. Moneen perheeseen tuli kiva joulu; miten tästä eteenpäin.
Tosi viihtyisä ajankohta irtisanomisille 2 päivää aattoon ja perheen yhteiseen joulunviettoon; TOSI HÄRSKIÄ TOIMINTAA

3

1393

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 0445555555

      Siitä saitte ihan hyvän joululahjan. Onneksi olkoon!

      Elisasta eivät saaneet aikanaan toimitettua uutta kännykkää minulle, kun vanha sanoi työsuhteensa irti. Menini sitten Dna:n liikkeeseen ja sieltä sain heti uuden puhelimen hyllystä. Ei päivääkään tarvinnut odottaa.
      Myyjä laittoi viestiä Elisalle, että sanotaan liittymä sieltä irti ja avattiin uusi liittymä Dna:ssa. Elisa lähetteli vielä pahoitteluviestejä perään, kun irtisanoin heidän liittymänsä. Turha se oli pahoitella enää siinä tapauksessa, koska olisivat pitäneet minut ilman puhelinta.

      Kyllä työnantaja osaa.

    • Säästeliäs

      Jos Elisan rahastoja tai osakkeita on tarjolla tai tulee tarjolle, niin sinne en sijoita milloinkaan. Olen omat valintani tehnyt ja jos nykyiset sijoitukset alkavat mennä heikosti, sitten harkitsen vaihtoa, joihin itsellä on valittuna varavaihtoehto. Jos nämäkin menevät heikosti, sitten sijoiitaminen vaatii jo pitkällistä harkintaa, kannattaako sijoittaa mihinkään vaiko lunastaa rahastot ja myy osakkeet pois ja valitsee pääomalle jonkun säästötilin.

      • Asiaa ihmettelevä

        Tälle sivulle ei kirjoita juuri kukaan mitään, hyvä jos käyvät edes katsomassa. Eikö aihe kiinnosta vai mikä on syynä passiivisuuteen?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      23
      5853
    2. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      60
      1997
    3. Grilli lopettaa?

      Pitääkö huhu paikkaansa että grilli lopettaa lähiaikoina?
      Suomussalmi
      27
      1449
    4. Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa

      Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom
      Kotimaiset julkkisjuorut
      235
      1238
    5. Pitääkö luovuttaa?

      Sano nyt edes jotain 👾
      Ikävä
      74
      1125
    6. Mitä teet nainen

      Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,
      Ikävä
      53
      1097
    7. Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?

      Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️
      Ikävä
      68
      1084
    8. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      51
      1052
    9. Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha

      Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.
      Maailman menoa
      143
      1046
    10. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      58
      995
    Aihe