Täällä koko ajan valitetaan että nainen on löysä tai synnyttäminen pilaa pillun ym.
Mutta huomasin vaan että totuus on se että täällä palstalla on PIENI munaisia miehiä !
KAIKKI alle 16cm munat on PIENIÄ, 16-17cm on ihan ok, 18cm tai yli sen pitää olla !
Mulla on lapsi ja pillu oli tiukka ennen synnytystä ja kuin myös yhtä tiukka/tiukempi synnytyksen jälkeen.
Miehen sormia menee 1 ja omia 2.
Joten lopettakaa pienikulliset ukot se oma itsetunnon pönkittäminen naisten pillujen haukkuminen.
Todellisuudessa se suurin ero on kyllä niissä MIESTEN MUNISSA eikä pilluissa. Kyllä ne synnyttäneidenkin pillut ovat yhtä tiukkoja/tiukempia kun muidenkin, jos on vaan hyvä lihaskunto.
Mutta huomasin vaan että totuus on se että täällä palstalla on PIENI munaisia miehiä !
KAIKKI alle 16cm munat on PIENIÄ, 16-17cm on ihan ok, 18cm tai yli sen pitää olla !
Mulla on lapsi ja pillu oli tiukka ennen synnytystä ja kuin myös yhtä tiukka/tiukempi synnytyksen jälkeen.
Miehen sormia menee 1 ja omia 2.
Joten lopettakaa pienikulliset ukot se oma itsetunnon pönkittäminen naisten pillujen haukkuminen.
Todellisuudessa se suurin ero on kyllä niissä MIESTEN MUNISSA eikä pilluissa. Kyllä ne synnyttäneidenkin pillut ovat yhtä tiukkoja/tiukempia kun muidenkin, jos on vaan hyvä lihaskunto.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Näinhän se on todellisuudessa,pikkumunaisten propagandaa..mut ei 18cm vielä iso ole...
Tulkaa te Mikkelin Kittaajat = Kikkelin Mittajat tänne. Jokainen alle 55 sm on pillipiipari.
Tässä tämä mikkelin kittaaja,taitaa olla älykääpiö prinssinakilla!!!
Huomenta vaan, Se on mentävä johkin afrikan maan palstoja lukemaan, sitten niin on kokoa ja näköä tarjolla.
Itselle ei ole tullut vielä isovehkeistä naista vastaan ja jo 50v ikää...johtuisko siitä että vehje20/15cm?
ole kyllä itsellenikään iso vehkeistä vastaan tullut. Koko 10 cm.
varmaan pikkukullisiakin on,mutta suhteessa täytyy isojakin olla,mikä sittenkin on iso..se on jokaisen asia.
Synnytys ei syvennä pillua, joten 16 cm pitkälle kalulle sen puolesta yks vitun hailee.
Se, että synnytys väljentää pillua huomattavasti, onkin sitten jo vähän vakavampi juttu NORMAALIN KESKIPAKSUISEN kalun omistajalle, kuten minulle. Kalun pituus 17 ja ympärys 13 cm.
"Kyllä ne synnyttäneidenkin pillut ovat yhtä tiukkoja/tiukempia kun muidenkin, jos on vaan hyvä lihaskunto. "
Nyt on käsitteet vääristyneet. Spontaani tiukkuus ilman lihasten käyttöä on se olennainen juttu. Ellei nainen sitten pidä jatkuvaa lihaskramppia yllä nussiessa. On ihan totta, että synnyttänyt tuntuu hyvältä JOS, paino sanalla JOS osaa ja pystyy puristamaan/lypsämään kalua yhdynnän aikana. Nyrkin mentävä hehtowärkkikin voi olla tällainen.
Mä haluisin nähdä ne sormet. Sulla taitaa olla aika vitun järjetön käsi jos menee vaan 2 sormee. En oo vielä tavannukkaan naista jolle ei uppois vaikka keilapallo kerralla reikään.
hmm.. 70% suomalaisista miehistä omaa alle 15cm kalun eli käytännössä kaikilla on pienet vehkeet. Way to go sister.
No on niitä isojakin!!!
ei nyt sentään,jäähän siihen vielä 30 prossaa,jos 15% ois pienempi ja taas 15% isompi???
kylläpä se pillu menee pilalle synnytyksessä monesti, mutta ei läheskään aina.
Kun pillunsa pilaa ja tekee lapsia, niin sen jlkeen on sama jäädä yhK.si ja naida itseä tekomulkuilla, joista löytyy jokaiselle oma täyttävä koko.
Höpö,ei muuta kun etsii itselleen 20cm omaavan kaverin..niitä on.
höpöhöpö. Pillu EI mene pilalle synnytyksestä !
Ja ei tarvitse pitää lihaskramppia päällä 24/7 että tuntuu tiukalta, kyllä se ihan rentonakin on yhtä tiukka. Mieskin aina kehuu että tuntuu vielä paljon tiukemmalta synnytyksen jälkeen, puristaa paljon enempi minä olen tuntoherkempi.
Ehkä te miehet jotka väitätte että synnyttäneen naisen pilluun menee nyrkki ym etsitte vaan panoiksenne jotain laiskoja muijia jotka eivät välitä ulkonäöstään eivätkä itsestään muutenkaan..
minusta ei ainakaan kukaan huomaisi että lapsen olen tehnyt muutama kk sitten. Yhtä timmissä kunnossa kaikinpuolin kun ennenkin:)