Tyypillistä Kokoomusta

mitään väliä kunhan omat taskut saadaan täytettyä verovaroista. http://mediaseuranta.blogspot.com/2009/04/aamulehti-yksityiset-yrittajat-nakevat.html
4133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Siinä on oikein veljekset kuin kellekset Hetemäki ja Katainen.
Pannaan valuutta ensin sijoittajien tileille ja tullut aukko revitään jälleen täyteen köyhän kansan selkänahasta.
Kauanko Suomen kansa kestää tätä rahamiesten kuritusta?

Äänestä
  • Älä ole huolissasi kokoomus veljet tyhjentää jo toistensa taskuja tulee narun pää vetävän käteen Yhteisö palaa pian normaali elämään .Katsotaan miten työväestö loi aikoinaan voimakkaan osuustoiminnan kauppoineen tehtaineen tehdään sama aloitetaan alusta.Maisteri sosialistit pannaan vaan erityistarkkailuun ettei ne pääse toistamiseen romuttamaan organisaatiota. Perus asiat on yksin kertaisia Pitäs vaan löytää uusi Väinö Tanner .Olisiko Soinista niin isoihin kenkiin.

    Äänestä

  • osuus kauppa miäs kirjoitti:

    Älä ole huolissasi kokoomus veljet tyhjentää jo toistensa taskuja tulee narun pää vetävän käteen Yhteisö palaa pian normaali elämään .Katsotaan miten työväestö loi aikoinaan voimakkaan osuustoiminnan kauppoineen tehtaineen tehdään sama aloitetaan alusta.Maisteri sosialistit pannaan vaan erityistarkkailuun ettei ne pääse toistamiseen romuttamaan organisaatiota. Perus asiat on yksin kertaisia Pitäs vaan löytää uusi Väinö Tanner .Olisiko Soinista niin isoihin kenkiin.

    Idealistinen ajatus enpä usko että Soini kykenis siihen.Vetää niin monista ovista sota tai muu suuriluonnonmullistus saattais ehkä yhdistää kansan ajamaan yhteistä etua.

    Äänestä

On täällä Suomessa huonomuistista kansaa. Ei ole pitkää aikaa kun Iiro Viinanen tyhjäs kassan,
heitti velalukeman 40 miljardiin ja kansalaiset työttömyyskortistoon.

Mutta omapa on asianne. Antakaa sairaiden narsissien lypsää. Ainahan sen verran on lamaa päällä että maksuja voi nostaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Millään ei ole kirjoitti:

mitään väliä kunhan omat taskut saadaan täytettyä verovaroista. http://mediaseuranta.blogspot.com/2009/04/aamulehti-yksityiset-yrittajat-nakevat.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu