Persu loikkasi RKP:hen

Jatkuva haukkuminen ja vastuunpako johti Kirkkonummella loikkaukseen.
10295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Sannfinländare till SFP
KYRKSLÄTT Sannfinländarnas sätt att behandla svenskspråkiga har fått Kristina Holmlund-Pursti, 40, att lämna partiet i Kyrkslätt. Hon går nu till Svenska folkpartiet.

Holmlund-Pursti blev i senaste kommunalval invald i Kyrkslättsfullmäktige. Hon var den enda svenskspråkiga på den lokala kandidatlistan och tog ett av partiets tre mandat i fullmäktige.

Hennes avhopp inverkar inte på de politiska styrkeförhållandena i fullmäktige, eftersom hon här redan förlorat sin plats i och med att hon flyttat till Sjundeå. Om hon stannat kvar i kommunen och hoppat över till den svenska gruppen, hade partiet här fått tillbaka det mandat det förlorade, då Thorolf Sjölund i början av mandatperioden gick till Samlingspartiet.

Äänestä
  • Eihän kukaan järkevä äänestä persuja.

    Äänestä

  • Muija on selvästi suru(Kristina Holmlund). Hyvä, että loikkasi, niin ei tarvinnut potkia pois. Kuitenkin kyseessä on salasveko, joita PS ei tosiaankaan kaipaa. Kaikki tuollaiset täit on ravistettava pois ennen vaaleja.

    Äänestä

siipien suojaan!

Äänestä
  • joka on mitä ilmeisimmin persujen nuolija.

    Äänestä

Nimeenomaan tämän takia lainaan="vastuunpako johti Kirkkonummella loikkaukseen" Eli RKP:ssä tunnetusti ei vastuunkantajia löydy..! Kaikki vastuunpakoilijoiden kannattaa liittyä kyseiseen puolueeseen. Viimeksi eräs onneton syytti valtion virkamiehiä väärästä informaatiosta nk.haja-asutusalueen jätelaissa eli kansan suussa "paskalaista" Mikä miesten mies..! Näitähän puolue on täynnä kielitalbaaneja, joilla ei ymmärrys riitä tavan asioiden hoitamiseen.

Äänestä

tuohan oli ihan oikein että suru savustetaan persuista ulos. Tyyppi on kuitenkin ollut pakkoruotsin ja surujen privilegioiden kannattaja.

Äänestä

aivan kuten edeltäjänsäkin SMP eli Suomen Maaseudun Puolue eli Sirkka, Minä ja Pekka (Vennamo)

Äänestä
  • niin vasta sitten, kun pakkoruotsi on poistettu:)

    Äänestä

Persut alkavat olla katoava luonnonvara.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Persut loikatkaa! kirjoitti:

Jatkuva haukkuminen ja vastuunpako johti Kirkkonummella loikkaukseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu